Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky

Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky
Když je hezky, lidé si tu mohou dát pivo, limonádu anebo něco na zub. Místní specialitou je domácí zmrzlina.
V bazénu bylo tehdy šest plaveckých drah a byl hluboký přes čtyři metry. Byla tu ale i část pro neplavce, kde výška hladiny dosahovala asi jeden metr.
"Lidé z okolí sem často chodí právě kvůli otužování. Máme v plánu, že tady postavíme saunu, která lidem dá důvod, proč na koupaliště zajít i v zimě," říká architekt.
Areál lesního koupaliště se skrývá uprostřed Lidových sadů. Vede k němu lesní cesta,  obklopují ho vzrostlé stromy a nad hlavou cvrlikají ptáci.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 7. 2020 9:00
Liberecké lesní koupaliště se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Vzniklo v meziválečném období a původně sloužilo jako hasičská nádrž. Několik posledních let areál chátral, chyběly převlékárny i stánek s občerstvením. Spolek Lesní koupaliště, který vede architektonická kancelář Mjölk, nově převzala areál do správy a už ho postupně obnovuje. Podívejte se.

Lesní koupaliště v Liberci bylo uzavřené od roku 2007. Město ho nedávno nechalo opravit, jeho tehdejší správce Městské lesy Liberec ale už neměl čas na údržbu, což bylo znát na kvalitě vody.

Novým provozovatelem se proto stal spolek Lesní koupaliště v čele s architektonickým studiem Mjölk, které se v tvorbě inspiruje především estetikou severských zemí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy