Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky

Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky
Když je hezky, lidé si tu mohou dát pivo, limonádu anebo něco na zub. Místní specialitou je domácí zmrzlina.
V bazénu bylo tehdy šest plaveckých drah a byl hluboký přes čtyři metry. Byla tu ale i část pro neplavce, kde výška hladiny dosahovala asi jeden metr.
"Lidé z okolí sem často chodí právě kvůli otužování. Máme v plánu, že tady postavíme saunu, která lidem dá důvod, proč na koupaliště zajít i v zimě," říká architekt.
Areál lesního koupaliště se skrývá uprostřed Lidových sadů. Vede k němu lesní cesta,  obklopují ho vzrostlé stromy a nad hlavou cvrlikají ptáci.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 7. 2020 9:00
Liberecké lesní koupaliště se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Vzniklo v meziválečném období a původně sloužilo jako hasičská nádrž. Několik posledních let areál chátral, chyběly převlékárny i stánek s občerstvením. Spolek Lesní koupaliště, který vede architektonická kancelář Mjölk, nově převzala areál do správy a už ho postupně obnovuje. Podívejte se.

Lesní koupaliště v Liberci bylo uzavřené od roku 2007. Město ho nedávno nechalo opravit, jeho tehdejší správce Městské lesy Liberec ale už neměl čas na údržbu, což bylo znát na kvalitě vody.

Novým provozovatelem se proto stal spolek Lesní koupaliště v čele s architektonickým studiem Mjölk, které se v tvorbě inspiruje především estetikou severských zemí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy