Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky

Koupaliště jako z Rozmarného léta. V Liberci obnovují plovárnu z dob první republiky
Když je hezky, lidé si tu mohou dát pivo, limonádu anebo něco na zub. Místní specialitou je domácí zmrzlina.
V bazénu bylo tehdy šest plaveckých drah a byl hluboký přes čtyři metry. Byla tu ale i část pro neplavce, kde výška hladiny dosahovala asi jeden metr.
"Lidé z okolí sem často chodí právě kvůli otužování. Máme v plánu, že tady postavíme saunu, která lidem dá důvod, proč na koupaliště zajít i v zimě," říká architekt.
Areál lesního koupaliště se skrývá uprostřed Lidových sadů. Vede k němu lesní cesta,  obklopují ho vzrostlé stromy a nad hlavou cvrlikají ptáci.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 7. 2020 9:00
Liberecké lesní koupaliště se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Vzniklo v meziválečném období a původně sloužilo jako hasičská nádrž. Několik posledních let areál chátral, chyběly převlékárny i stánek s občerstvením. Spolek Lesní koupaliště, který vede architektonická kancelář Mjölk, nově převzala areál do správy a už ho postupně obnovuje. Podívejte se.

Lesní koupaliště v Liberci bylo uzavřené od roku 2007. Město ho nedávno nechalo opravit, jeho tehdejší správce Městské lesy Liberec ale už neměl čas na údržbu, což bylo znát na kvalitě vody.

Novým provozovatelem se proto stal spolek Lesní koupaliště v čele s architektonickým studiem Mjölk, které se v tvorbě inspiruje především estetikou severských zemí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy