Místo chaty si sám postavil maringotku. Vybavená z Německa by mě stála milion, říká

Místo chaty si sám postavil maringotku. Vybavená z Německa by mě stála milion, říká
"Nejprve jsem hledal starší maringotku na prodej, postupně jsem se ale dostával k novějším a s tím rostla i cena. Zjistil jsem, že v Německu mají už maringotky krásně vybavené, ale stojí víc než milion korun. Nakonec jsem usoudil, že si ji můžu postavit i sám," říká čtyřicetiletý stavitel. 
Zahrada byly zarostlá. Aby se na ni maringotka vůbec vešla, musel ji majitel nejdříve kultivovat a zbavit se náletů křovin i některých stromů.
Když je čas jít do postele, rodina si rozloží sedací soupravu...
Maringotka Ondřeje Váchy stojí na pozemku v Plzeňském kraji.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
22. 4. 2021 6:00
Ondřej Vácha je vystudovaný inženýr, který 15 let pracoval v korporátních firmách. Loni v létě z jedné odešel, a protože se nechtěl hrnout hned do další práce, rozhodl se, že si na pozemku v pohraniční obci vlastnoručně postaví maringotku. Za pár desítek tisíc sehnal podvozek s kostrou a během šesti měsíců jej proměnil na útulnou chatičku, do které se vejde s manželkou i svými dvěma dcerami.

Maringotku, která stojí v pohraniční obci na rozhraní Plzeňska a Karlovarska, si Ondřej Vácha postavil svépomocí. "Nejprve jsem hledal starší maringotku na prodej, postupně jsem se ale dostával k novějším a s tím rostla i cena. Zjistil jsem, že v Německu mají už maringotky krásně vybavené, ale stojí víc než milion korun. Nakonec jsem usoudil, že si ji můžu postavit i sám," říká čtyřicetiletý stavitel. 

Svým malým bydlením Vácha inspiroval už řadu lidí. Sešly se mu také žádosti o stavbu na zakázku a kvůli tomu si založil vlastní stránky. "Myslím, že to není na uživení, Ale baví mě to, a tak jsem si říkal, že bych lidem mohl občas udělat radost," říká.

Podívejte se, jak útulně může vypadat alternativní chata.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisty Třince a Brna čeká boj o extraligové body pod širým nebem v Bratislavě

Hokejisté Třince a Brna se mohou těšit na souboj o extraligové body pod širým nebem. Utkají se v pátek 13. ledna na Národním fotbalovém stadionu v Bratislavě. Jak potvrdil šéf extraligy Martin Loukota, pro účast obou zástupců domácí nejvyšší soutěže na akci nazvané 2023 Kaufland Winter Games je potřeba doladit už jen poslední detaily.

Zatímco ještě v minulém týdnu provázelo možné vystoupení obou ambiciózních extraligových mužstev ve slovenské metropoli několik otazníků především v oblasti marketingu, nyní je zřejmé, že vše spěje ke zdárnému konci v podobě extraligové bitvy na Tehelném poli. Ze slovenské nejvyšší soutěže se mají mimořádné akce zúčastnit Slovan Bratislava, Košice, Trenčín a Zvolen.

Další zprávy