Místo chaty si sám postavil maringotku. Vybavená z Německa by mě stála milion, říká

Místo chaty si sám postavil maringotku. Vybavená z Německa by mě stála milion, říká
"Nejprve jsem hledal starší maringotku na prodej, postupně jsem se ale dostával k novějším a s tím rostla i cena. Zjistil jsem, že v Německu mají už maringotky krásně vybavené, ale stojí víc než milion korun. Nakonec jsem usoudil, že si ji můžu postavit i sám," říká čtyřicetiletý stavitel. 
Zahrada byly zarostlá. Aby se na ni maringotka vůbec vešla, musel ji majitel nejdříve kultivovat a zbavit se náletů křovin i některých stromů.
Když je čas jít do postele, rodina si rozloží sedací soupravu...
Maringotka Ondřeje Váchy stojí na pozemku v Plzeňském kraji.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
22. 4. 2021 6:00
Ondřej Vácha je vystudovaný inženýr, který 15 let pracoval v korporátních firmách. Loni v létě z jedné odešel, a protože se nechtěl hrnout hned do další práce, rozhodl se, že si na pozemku v pohraniční obci vlastnoručně postaví maringotku. Za pár desítek tisíc sehnal podvozek s kostrou a během šesti měsíců jej proměnil na útulnou chatičku, do které se vejde s manželkou i svými dvěma dcerami.

Maringotku, která stojí v pohraniční obci na rozhraní Plzeňska a Karlovarska, si Ondřej Vácha postavil svépomocí. "Nejprve jsem hledal starší maringotku na prodej, postupně jsem se ale dostával k novějším a s tím rostla i cena. Zjistil jsem, že v Německu mají už maringotky krásně vybavené, ale stojí víc než milion korun. Nakonec jsem usoudil, že si ji můžu postavit i sám," říká čtyřicetiletý stavitel. 

Svým malým bydlením Vácha inspiroval už řadu lidí. Sešly se mu také žádosti o stavbu na zakázku a kvůli tomu si založil vlastní stránky. "Myslím, že to není na uživení, Ale baví mě to, a tak jsem si říkal, že bych lidem mohl občas udělat radost," říká.

Podívejte se, jak útulně může vypadat alternativní chata.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy