"Lunetici z Ameriky" oživili mrtvá místa v Praze. Sází na malý prostor a dobré kafe

"Lunetici z Ameriky" oživili mrtvá místa v Praze. Sází na malý prostor a dobré kafe
Kromě klasického mléka je v nabídce i to alternativní - sojové, mandlové, rýžové nebo makové.
"Už jsme tohle přirovnání slyšeli. Je bonus, že se holkám líbíme, ale neprodáváme tu sebe. Myslím si, že kvalitní servis a přátelské prostředí jsou to, co nás odlišuje od ostatních. Máme relativně mladý tým lidí, který se zákazníkem umí prožít jeho moment a dát mu to nejlepší ze sebe. Malé prostory a omezený sortiment u nás vynahrazujeme kvalitní kávou," říká Joseph Dylan Svoboda.
Mezi Národním muzeem a Vinohradskou ulicí se nachází podchod, který atmosférou připomíná divoká 90. léta. Jsou v něm hlavně fastfoody, kde prodávají pizzu nebo kebab a malé potraviny pro turisty.
Malý provoz za Kotvou má oproti podchodu v metru tu výhodu, že je tu i venkovní plac.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 8. 2021 6:00
“Ať je kafe tvůj lék,” by mohli zpívat kluci z Ameriky, kteří na Instagramu získali přezdívku "novodobí Lunetici". Joseph Dylan a Antony Ian Svobodovi s kamarádem nastartovali v Praze značku Coffee cube a stali se vyhledávaným místem pro lidi, kteří mají rádi dobrou kávu a kvalitní servis. "Je bonus, že se holkám líbíme, ale neprodáváme tu sebe," říkají bratři.

Joseph Dylan a Antony Ian Svobodovi vyrůstali v americkém městě San Diego. Jejich rodiče po studiích v 80. letech emigrovali do Ameriky a v roce 2003 se rozhodli vrátit do své rodné země.

"V Americe je těžký kapitalismus, život je tam o mnoho těžší než tady, a to přesto, že matka pracovala jako psycholožka a otec byl zdravotní bratr," vysvětluje Antony. Se svým sourozencem začal před pár lety podnikat v gastronomii, dnes mají v Praze tři pobočky nazvané Coffee cube, které oživily nevzhledný podchod u Národního muzea a zákoutí za obchodním domem Kotva. Kafe ale nabízejí i na Jungmannově náměstí. Podívejte se. 

 

Právě se děje

Další zprávy