Kanaďan staví vesnici z plastu. Na jeden dům spotřebuje až 30 tisíc PET lahví

Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Podívejte se.
Kanadský podnikatel Robert Bezeau se do středoamerické Panamy přestěhoval před deseti lety. Poté, co odezněly následky tsunami, začalo do regionu proudit víc turistů, a tím rostla produkce jídla i odpadu.
Plastové lahve Bezeau nacházel v křoví, moři, a dokonce i pralese.
Ve vesnici tehdy nefungovala žádná společnost, která by odpad třídila, a tak založil vlastní. Vesnicí začali dvakrát týdně projíždět popeláři. Během jednoho roku Bezeau nasbíral přes milion lahví a tehdy ho napadlo, že lahve může využít ke stavitelství.
Společně s tamními obyvateli vtěsnal lahve do kvádrových klecí a z nich vystavěl konstrukci domu.
Foto: plasticbottlevillage-theline.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 5. 2019 8:52
Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Chce tím upozornit na obrovské množství odpadu ve státech Karibiku. Jen během prvního roku nashromáždil přes milion lahví, plast nacházel v popelnicích, křoví, moři i pralese. "Chci, aby vesnice fungovala i jako tréninkové centrum, aby lidé z různých zemí mohli přijít a naučit se, jak využít PET lahve," říká kanadský podnikatel Robert Bezeau. Podívejte se v galerii na jeho výtvory.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Hejtmanka Jermanová žádá policii, aby znovu posoudila trestní oznámení v kauze možného šíření poplašné zprávy o nedostatku roušek pro záchranáře

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se minulý týden obrátila na policii, aby znovu posoudila trestní oznámení, které podal kraj o možném šíření poplašné zprávy v kauze roušek u záchranářů. Podle krajského úřadu je takový akt zcela ojedinělým případem. Tvrdí, že hejtmanství tím nezasahuje do policejního vyšetřování. Na dotaz, proč chce hejtmanka nové posouzení oznámení, Frintová neodpověděla.

Trestní oznámení souvisí s článkem, který list Náš region vydal počátkem koronavirové pandemie. Upozorňoval na nedostatek roušek pro záchranáře v kraji. Na nedostatek ochranných pomůcek si počátkem pandemie stěžovala záchranářka ze Zdib Veronika Brožová. Náš region použil její otevřený dopis.

před 1 hodinou

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy