Kanaďan staví vesnici z plastu. Na jeden dům spotřebuje až 30 tisíc PET lahví

Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Podívejte se.
Kanadský podnikatel Robert Bezeau se do středoamerické Panamy přestěhoval před deseti lety. Poté, co odezněly následky tsunami, začalo do regionu proudit víc turistů, a tím rostla produkce jídla i odpadu.
Plastové lahve Bezeau nacházel v křoví, moři, a dokonce i pralese.
Ve vesnici tehdy nefungovala žádná společnost, která by odpad třídila, a tak založil vlastní. Vesnicí začali dvakrát týdně projíždět popeláři. Během jednoho roku Bezeau nasbíral přes milion lahví a tehdy ho napadlo, že lahve může využít ke stavitelství.
Společně s tamními obyvateli vtěsnal lahve do kvádrových klecí a z nich vystavěl konstrukci domu.
Foto: plasticbottlevillage-theline.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 5. 2019 8:52
Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Chce tím upozornit na obrovské množství odpadu ve státech Karibiku. Jen během prvního roku nashromáždil přes milion lahví, plast nacházel v popelnicích, křoví, moři i pralese. "Chci, aby vesnice fungovala i jako tréninkové centrum, aby lidé z různých zemí mohli přijít a naučit se, jak využít PET lahve," říká kanadský podnikatel Robert Bezeau. Podívejte se v galerii na jeho výtvory.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy