Kanaďan staví vesnici z plastu. Na jeden dům spotřebuje až 30 tisíc PET lahví

Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Podívejte se.
Kanadský podnikatel Robert Bezeau se do středoamerické Panamy přestěhoval před deseti lety. Poté, co odezněly následky tsunami, začalo do regionu proudit víc turistů, a tím rostla produkce jídla i odpadu.
Plastové lahve Bezeau nacházel v křoví, moři, a dokonce i pralese.
Ve vesnici tehdy nefungovala žádná společnost, která by odpad třídila, a tak založil vlastní. Vesnicí začali dvakrát týdně projíždět popeláři. Během jednoho roku Bezeau nasbíral přes milion lahví a tehdy ho napadlo, že lahve může využít ke stavitelství.
Společně s tamními obyvateli vtěsnal lahve do kvádrových klecí a z nich vystavěl konstrukci domu.
Foto: plasticbottlevillage-theline.com
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
15. 5. 2019 8:52
Kanadský přistěhovalec staví v panamské provincii Bocas del Toro vesnici z plastových lahví. Chce tím upozornit na obrovské množství odpadu ve státech Karibiku. Jen během prvního roku nashromáždil přes milion lahví, plast nacházel v popelnicích, křoví, moři i pralese. "Chci, aby vesnice fungovala i jako tréninkové centrum, aby lidé z různých zemí mohli přijít a naučit se, jak využít PET lahve," říká kanadský podnikatel Robert Bezeau. Podívejte se v galerii na jeho výtvory.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy