Střecha z plastu i ekologický skleník. Tady jsou první návrhy na přestavbu Notre-Dame

Střecha z plastu i ekologický skleník. Tady jsou první návrhy na přestavbu Notre-Dame
"Při realizaci návrhu jsme si pokládali otázky: Jaký otisk zanecháme dalším generacím? Co nás charakterizuje?" tvrdí autoři. Zaměřili se proto na ekologii a udržitelnost.
Obdobně postupovalo také studio Miysis. Ve svém projektu kombinuje historické a moderní prvky.
Miysis studio navrhuje repliku věže, kterou v 13. století navrhoval Eugène Viollet-le-Duc. Střecha by oproti původní verzi byla moderní, tvořená dřevěnými trámy a ocelí.
Průhled interiérem střechy od studia Miysis.
Foto: Vincent Callebaut
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 5. 2019 9:00
Budoucí podobu katedrály Notre-Dame v Paříži navrhne vítěz architektonického výběrového řízení, řekl předseda francouzské vlády Édouard Philippe. Požár, který katedrálu zachvátil minulý měsíc, zničil věž i část střechy, většinu konstrukce se ale hasičům podařilo zachránit. Do soutěže se budou moct přihlásit architekti z celého světa, vítězný projekt bude Paříž financovat z veřejné sbírky. Některá studia už na soutěžních projektech začala pracovat. Podívejte se na jejich první návrhy.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy