Střecha z plastu i ekologický skleník. Tady jsou první návrhy na přestavbu Notre-Dame

Střecha z plastu i ekologický skleník. Tady jsou první návrhy na přestavbu Notre-Dame
"Při realizaci návrhu jsme si pokládali otázky: Jaký otisk zanecháme dalším generacím? Co nás charakterizuje?" tvrdí autoři. Zaměřili se proto na ekologii a udržitelnost.
Obdobně postupovalo také studio Miysis. Ve svém projektu kombinuje historické a moderní prvky.
Miysis studio navrhuje repliku věže, kterou v 13. století navrhoval Eugène Viollet-le-Duc. Střecha by oproti původní verzi byla moderní, tvořená dřevěnými trámy a ocelí.
Průhled interiérem střechy od studia Miysis.
Foto: Vincent Callebaut
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
10. 5. 2019 9:00
Budoucí podobu katedrály Notre-Dame v Paříži navrhne vítěz architektonického výběrového řízení, řekl předseda francouzské vlády Édouard Philippe. Požár, který katedrálu zachvátil minulý měsíc, zničil věž i část střechy, většinu konstrukce se ale hasičům podařilo zachránit. Do soutěže se budou moct přihlásit architekti z celého světa, vítězný projekt bude Paříž financovat z veřejné sbírky. Některá studia už na soutěžních projektech začala pracovat. Podívejte se na jejich první návrhy.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy