Nejluxusnější hotel na světě stojí ve Vietnamu. Ze zlata tu mají záchod i bidet

Nejluxusnější hotel na světě stojí ve Vietnamu. Ze zlata tu mají záchod i bidet
Luxusní hotel v Hanoji vynaložil enormní úsilí, aby do země znovu přilákal hosty, o které kvůli koronaviru přišel. Vietnam se totiž po třech měsících znovu otevírá turistickému ruchu.
Pětihvězdičkový hotel Dolce Hanoi Golden Lake patří mezi nejhonosnější ubytovací zařízení na světě a oproti okolním šedým a zastaralým budovám tak působí velmi kontrastně.
Na pozlacení hotelu padla asi tuna zlata.
...
Foto: Reuters
Magazín Magazín
7. 7. 2020 10:46
Pětihvězdičkový hotel ve vietnamském hlavním městě chce přilákat movité hosty na pozlacený interiér i samotné vybavení pokojů – zlatem se tu totiž lesknou vana, umyvadlo, a dokonce i záchod. Za noc tu hosté zaplatí 250 dolarů a mohou využít i střešní bazén s výhledem na vietnamskou metropoli. Podívejte se, jak to v hotelu ze zlata vypadá.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Spojené sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000"

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy