FOTO Žena za pultem pokračuje. V podání Kaisera a Lábuse

FOTO Žena za pultem pokračuje. V podání Kaisera a Lábuse
Ve hře o tom, jak by to dopadlo, kdyby se vrátily předrevoluční pořádky, se na scénu vrací legendární vševědoucí levicová prodavačka.
"Naše představení je takový souboj vlašáku s mungo klíčky na běžícím pásu doby. Ale není zdaleka jen o politice. Petr Kolečko vepsal do příběhu naší čtveřice i spoustu obyčejného civilního joudovství,“ prozrazuje režisér David Drábek.
"Dlouho jsme četli různé divadelní hry, ale nenacházeli jsme žádnou, ve které bychom se cítili dobře, která by nás hned napoprvé chytla. Až jsme se v Divadle Kalich potkali s Petrem Kolečkem a začali si s ním povídat, o čem by měla být hra napsaná přímo pro nás dva," popisuje vznik hry herec Jiří Lábus.
Pak přišel autor Petr Kolečko s Ženou za pultem 2. "Řekli jsme si, že komunista je stále na světě a stále nám hrozí, ale lidé si čtyřicet let totality dnes často idealizují nebo nad spoustou lumpáren z té doby mávnou rukou, tak že by bylo dobré na tyto tendence upozornit. S velkou nadsázkou, humorem, nicméně zcela jasně. Petr Kolečko poté přinesl text, v němž je tohle všechno zřetelně naznačené,“ říká Jiří Lábus.
Foto: Divadlo Kalich
hrz
Aktualizováno 21. 2. 2015 19:39
Inscenace Divadla Kalich "Žena za pultem 2: Pult osobnosti" dostala přízviska "masochistní sci-fi“ či "vizionářská komedie“. Jak dopadne touha prodavačky po návratu komunistů?

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne
a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy