FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově

FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Foto: huangqingjun.com
jaz
20. 2. 2014 17:35
Čínský fotograf zachytil nejchudší místa regionu originálním způsobem. Tamní rodiny nechal vyskládat veškerý majetek před dům.

Peking - Fotograf Huang Qingjun z Pekingu procestoval v posledních deseti letech na 14 čínských provincií, kde dokumentoval chudobu místních lidí i vliv modernizace.

Sérii fotografií s názvem Family Stuff publikoval na svém webu huangqingjun.com. Zachycuje na nich obyvatele, kteří pózují před svým obydlím s veškerým majetkem. Z fotografií je patrné, že lidé na venkově vlastní opravdu jen to nejdůležitější.

"Většina lidí si myslela, že to, co jsem navrhoval, nebylo normální. Když jsem vysvětloval, že chci vyfotit všechno z jejich domu, zabralo to docela hodně objasňování," řekl BBC fotograf.

Polorozpadlé domy, skromný nábytek, pár věcí denní potřeby a skoro žádné oblečení. Zato ve většině domácností se našel televizor, DVD přehrávač či satelit, daleko častěji než například pračka. Život lidí tak zaznamenal alespoň malou změnu díky stavbě silnic a zavedení elektřiny.

Fotograf se ale hodlá do stejných oblastí vrátit znovu a po deseti letech zjistit, jak se život jeho protagonistů z fotografií změnil, s přihlédnutím na ekonomický růst a modernizaci. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Podezřelého z napadení seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky vězení

Pražská policie muže podezřelého z útoku na seniorku v metru obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení. Řekl to v pátek mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Na webu znovu požádal o to, aby se policii ozvali svědci napadení. Pachatel minulý týden zaútočil na Proseku na devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla.

Policie o napadení informovala ve středu. Podezřelého zadržela ve čtvrtek ráno v Praze 5 podle informací od revizora dopravního podniku. Útočníka poznal na videozáznamu, který policie zveřejnila.

Seniorka si chtěla minulý týden ve středu v soupravě metra ve stanici Prosek sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. Když ji napadl, zastali se jí další cestující. Útočníka se jim sice zadržet nepodařilo, kamera ve stanici ale zachytila jeho tvář. Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je více než 3000 korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
Další zprávy