FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově

FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Foto: huangqingjun.com
jaz
20. 2. 2014 17:35
Čínský fotograf zachytil nejchudší místa regionu originálním způsobem. Tamní rodiny nechal vyskládat veškerý majetek před dům.

Peking - Fotograf Huang Qingjun z Pekingu procestoval v posledních deseti letech na 14 čínských provincií, kde dokumentoval chudobu místních lidí i vliv modernizace.

Sérii fotografií s názvem Family Stuff publikoval na svém webu huangqingjun.com. Zachycuje na nich obyvatele, kteří pózují před svým obydlím s veškerým majetkem. Z fotografií je patrné, že lidé na venkově vlastní opravdu jen to nejdůležitější.

"Většina lidí si myslela, že to, co jsem navrhoval, nebylo normální. Když jsem vysvětloval, že chci vyfotit všechno z jejich domu, zabralo to docela hodně objasňování," řekl BBC fotograf.

Polorozpadlé domy, skromný nábytek, pár věcí denní potřeby a skoro žádné oblečení. Zato ve většině domácností se našel televizor, DVD přehrávač či satelit, daleko častěji než například pračka. Život lidí tak zaznamenal alespoň malou změnu díky stavbě silnic a zavedení elektřiny.

Fotograf se ale hodlá do stejných oblastí vrátit znovu a po deseti letech zjistit, jak se život jeho protagonistů z fotografií změnil, s přihlédnutím na ekonomický růst a modernizaci. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy