FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově

FOTO Chudoba v Asii. Takhle se žije na čínském venkově
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Huang Qingjun nafotil chudý čínský venkov
Foto: huangqingjun.com
jaz
20. 2. 2014 17:35
Čínský fotograf zachytil nejchudší místa regionu originálním způsobem. Tamní rodiny nechal vyskládat veškerý majetek před dům.

Peking - Fotograf Huang Qingjun z Pekingu procestoval v posledních deseti letech na 14 čínských provincií, kde dokumentoval chudobu místních lidí i vliv modernizace.

Sérii fotografií s názvem Family Stuff publikoval na svém webu huangqingjun.com. Zachycuje na nich obyvatele, kteří pózují před svým obydlím s veškerým majetkem. Z fotografií je patrné, že lidé na venkově vlastní opravdu jen to nejdůležitější.

"Většina lidí si myslela, že to, co jsem navrhoval, nebylo normální. Když jsem vysvětloval, že chci vyfotit všechno z jejich domu, zabralo to docela hodně objasňování," řekl BBC fotograf.

Polorozpadlé domy, skromný nábytek, pár věcí denní potřeby a skoro žádné oblečení. Zato ve většině domácností se našel televizor, DVD přehrávač či satelit, daleko častěji než například pračka. Život lidí tak zaznamenal alespoň malou změnu díky stavbě silnic a zavedení elektřiny.

Fotograf se ale hodlá do stejných oblastí vrátit znovu a po deseti letech zjistit, jak se život jeho protagonistů z fotografií změnil, s přihlédnutím na ekonomický růst a modernizaci. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 6 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy