Na ex! Český internet zaplavila nová alkoholická horečka

jaz
14. 2. 2014 15:22
Facebookem se šíří nebezpečná forma zábavy, která už stála několik lidí život.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Neknomination, jak se šířící se mánii z Austrálie říká, nabádá lidi, aby co nejbizarnějším způsobem vypili do 24 hodin naráz stanovené množství alkoholu a video se svým výkonem poté nahráli na internet.

K vidění jsou například klipy s mužem lokajícím alkohol vzhůru nohama ze záchodové mísy, polonahou ženou v podvazcích, která vypije plechovku piva na ex mezi regály v obchodě, či dalším nadšencem, jenž si hru "okořenil" živou rybkou ve sklenici alkoholu.

Mladík pil alkohol ze záchodové mísy.
Mladík pil alkohol ze záchodové mísy. | Video: youtube

Na tuto zdánlivě neškodnou zábavu už ale doplatilo pár lidí životem. Isaac Richardson z Velké Británie zemřel v nemocnici po vypití smrtícího koktejlu vína, vodky, piva a whisky. Další mladík skočil opilý do řeky, kde utonul.

"Způsob, jakým se tato hra šíří prostřednictvím sociálních médií díky nominacím, znamená, že mnoho mladých lidí se nyní ocitá pod značným tlakem vrstevníků," řekla Irish News Suzanne Costello, šéfka organizace bojující za odpovědnou konzumaci alkoholu.

Další hráč vypil pivo s živými rybičkami.
Další hráč vypil pivo s živými rybičkami. | Video:

V České republice teď internetem kolují výzvy s názvem Pivo na ex, které se staly v krátké době fenoménem. Zatímco různě po světě se lidé trumfují v konzumaci nevídaných kombinací tvrdého alkoholu, v českém provedení jde o obyčejné vypití piva "na ex". Pokud se jedinec nezapojí, dluží vyzyvateli basu piv.

K pivnímu šílenství se přidalo i několik domácích celebrit, jako je zpěvačka Monika Absolonová nebo bulvární novinář a moderátor Pavel Novotný. Největší odezvu zaznamenal výkon prezidentovy dcery Kateřiny Zemanové.

Česká republika se pohybuje na předních příčkách v pití piva v Evropě navzdory jeho klesající spotřebě. Nejsilnějším ročníkem z hlediska konzumace byl podle ČSÚ rok 2005, kdy se vypilo více jak 163 litrů piva na hlavu.

 

Právě se děje

Další zprávy