Foto: České manželství dnes. Manželské etudy podávají i zprávu o naší společnosti

Foto: České manželství dnes. Manželské etudy podávají i zprávu o naší společnosti
Hana Třeštíková (na snímku) převzala "živnost" po své mamince Heleně Třeštíkové a před sedmi lety začala natáčet novou generaci Manželských etud.
Stejně jako její maminka provedla výběr párů náhodně - na matrice Prahy 1. Oslovila jich deset, pět s natáčením souhlasilo.
Pro kinodistribuci si vybrala příběh Jakuba a Mirky Šindelářových, osudy dalších čtyř párů uvidí veřejnost ve zkrácené podobě v České televizi.
Náhodně vybraný pár do značné míry ilustruje typické české novomanžele - berou se až po šestileté známosti, s dcerkou v náručí, řeší hypotéku, nevěry, rozchody...
Foto: Aerofilms
hrz hrz
14. 3. 2019 11:17
Když dokumentaristka Helena Třeštíková natáčela v 80. letech první Manželské etudy, zobrazovaly i reálie tehdejší doby - svázanost společnosti, šeď, chudobu, bytovou krizi. Určité svědectví doby podávají i nové etudy natočené její dcerou Hanou, jen témata se změnila. Jsou jimi volnost, velké možnosti realizace, ale i strach z hypotéky či exekuce, stres a nejistota výdělku. Dokumentární film Manželské etudy: Nová generace jde do kin 21. března.
 

Právě se děje

Další zprávy