Foto: Tak jsme slavili Vánoce za socialismu (II.). Obraz doby odhalila čtenářská soutěž Aktuálně.cz

Foto: Magazín
Magazín hrz, Magazín
18. 12. 2017 9:53
Redakce Aktuálně.cz vyhlásila vánoční čtenářskou fotosoutěž, která probíhala v první polovině prosince. Sešla se unikátní sbírka fotek, mapující Vánoce v éře socialismu od počátku 50. až do konce 80. let. Fotogalerií nechceme v lidech probouzet nějakou nostalgii po socialistické éře, nýbrž ji bereme jako důležitý a svým způsobem unikátní dokument doby. Jelikož snímků přišlo opravdu hodně, museli jsme jejich výběr rozdělit do dvou fotogalerií. Prohlédněte si tedy druhou část tohoto úspěšného materiálu.

Připomeňte si snímky z prvního dílu naší vánoční fotosoutěže. Sešly se zde hotové unikáty - od 50. let, kdy bývaly pod stromečkem především panenky-plaváčci v proutěných kočárcích, až po 80. léta, kdy frčely digihry, sluchátka a velkým klenotem byla třeba i LP deska s písněmi Michala Horňáka.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při teroristickém útoku v Burkina Fasu bylo zabito 36 civilistů

Nejméně 36 civilistů bylo v pondělí zavražděno na severu Burkina Fasa při útocích ve dvou vesnicích. Podle agentur Reuters a AFP to dnes oznámila vláda tohoto afrického státu, která událost označila za terorismus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy