FOTO Svěrák a Havel by měli radost. Hráli se i v Nigerii

FOTO Svěrák a Havel by měli radost. Hráli se i v Nigerii
Snímek z úvodního semináře. V Česku byste v něm viděli Zdeňka Svěráka, Petra Bruknera, Bořivoje Pence či Jana Hrabětu.
Polární výprava Karla Němce. Za pozornost stojí rekvizity "symbolizující" lyže a hůlky.
Dobytí severního pólu v podání Divadla Járy Cimrmana: "Navrhuji sníst psy."
V popředí s bagáží Varel Frištenský (hrával ho Ladislav Smoljak), na zemi sedí s Učitelskými novinami v ruce pomocný učitel Václav Poustka (hrává ho Zdeněk Svěrák).
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí
Magazín Zuzana Hronová Magazín, Zuzana Hronová
25. 3. 2014 5:48
České velvyslanectví v Abuji ve spolupráci s místním divadelním souborem Jos Repertory Theatre připravilo v březnu 2014 nastudování Dobyti severního pólu, loni to byla Havlova Audience.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy