FOTO Prohlídka Prahou bezdomoveckou

FOTO Prohlídka Prahou bezdomoveckou
Hned na začátku Petr nastínil svůj životní příběh. Rodina, závislost na automatech, psychické problémy, ztráta zaměstnání a rozvod. To bylo to, co ho donutilo odejít do Prahy, kde skončil na ulici.
Právě tady na Vltavské v Praze vše začalo. Petr přespával v noclehárnách a v metru prodával Nový Prostor. "Ze začátku jsem stál opodál a vyhýbal se kontaktu s lidmi, protože jsem se za svou situaci styděl,“ popisoval Petr těžkosti, se kterými se potýkal při prodeji časopisu.
Petr po pěti letech na ulici, během kterých si dokázal zajistit stálou klientelu a během dvou dnů prodat více jak 160 vydání časopisu, dnes bydlí v pronajatém bytě s běžnou nájemní smlouvou, je ženatý, má čtyřletou dceru a vydělává si jako ostraha. Stále si ale chodí stoupnout na Vltavskou s Novým Prostorem.
"Tohle je místo, kde se schází lidé bez domova. V létě to je skvělé místo, kde se umýt,“ ukazuje Petr kašnu za metrem Vltavská, kde se mezitím srocuje pár bezdomovců se psy. Dnes se ale o toto místo dělí s mladými lidmi provozující parkour (městská sportovní disciplína ve skoku přes betonové zdi, zábradlí atd., pozn. red.).
Foto: Jakub Plíhal
jaz
26. 11. 2014 11:10
Hlavní město je možné zažít i z jiné perspektivy. Poznat zákoutí, která patří lidem ulice, vyslechnout si životní příběhy a poupravit si pohled na problematiku bezdomovectví.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 2 hodinami

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy