Muž stříhá bezdomovce. Všichni lidé mají stejnou cenu, tvrdí

pej
19. 8. 2014 13:46
Stylista z newyorského kadeřnického salónu stříhá bezdomovce na ulici. Chce inspirovat Američany k dobrým skutkům.
Mark Bustos
Mark Bustos | Foto: Mark Bustos / Instagram

New York – Třicetiletý Mark Bustos pracuje v newyorském kadeřnickém salónu. Mezi jeho klienty nepatří jen sportovci, podnikatelé nebo modelky. Každou neděli ve svém volném čase stříhá zadarmo lidi bez domova, které nachází v rušných ulicích amerických velkoměst.

"Všichni lidé mají stejnou cenu. Každý z nás si zaslouží druhou šanci," vysvětluje Mark Bustos na svém Instagramu u fotky bezdomovce Jima, kterého stříhal v kalifornském městě Long Beach.

Jim z Long Beach
Jim z Long Beach | Foto: Instagram Mark Bustos

Vše probíhá vždy podle stejného scénáře. Mark si náhodně vybere člověka bez domova a nabídne mu stříhání. Jeho přítelkyně, která fotografa často doprovází, se bezdomovců navíc ptá, co by si dali k jídlu. "Jíme zpravidla jen zbytky, nikdy se nás nikdo neptal, co bychom chtěli jíst," vysvětlují.

Pozitivní energie pro New York

Stříhat zadarmo začal Bustos už v květnu 2012 během návštěvy svých rodičů na Filipínách. Tam si pronajal místo v kadeřnickém salónu a zaměřil se na děti ze sociálně slabších rodin. "Bylo to tak povznášející. Chtěl jsem podobnou pozitivní energii přivézt i do New Yorku," řekl pro Huffington Post.

Fotky zveřejňuje na Instagramu pod klíčovým slovem BeAwesomeToSomebody. Snaží se tak prostřednictvím sociální sítě oslovit co nejvíce lidí a motivovat je k podobným aktům solidarity.

"Dokonce i pouhý úsměv stačí, aby tito lidé měli lepší den," vysvětluje svůj postoj Mark Bustos.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 5 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

před 15 minutami

Jaderný provoz v íránském Natanzu se stal cílem teroristického útoku, prohlásil v televizi šéf íránského jaderného programu

Zdroj: ČTK
Další zprávy