Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým

Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým
V úterý 15. května byly předány již popáté ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pomáhají ostatním nebo se angažují pro lepší společnost či své blízké okolí.
Celý večer však šlo i o něco víc než jen o ocenění mladých dobrovolníků. Kromě plakety dostali i apel na zodpovědnost - aby něco udělali se ztrácející se svobodou a demokracií ve společnosti.
"Naše generace, která má z doby komunismu zafixováno, že angažovat se je špatné, s tím už nic neudělá. Je to na vás," apeloval na mladé dobrovolníky ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
Mezi osobnostmi předávajícími ocenění byli i političtí vězni Miluše Havlůjová a Dalibor Coufal.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
16. 5. 2018 15:24
Na úterním slavnostním vyhlášení ceny Gratias Tibi v pražském kině Lucerna apelovali organizátoři z Člověka v tísni, političtí vězni i umělci na přítomnou mládež, aby o sobě dala vědět a bojovala za udržení svobody a demokracie v České republice.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zaútočili na dívčí školu v Nigérii, podle učitele unesli 300 studentek

Ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie neznámí pachatelé unesli skupinu školáků. S odvoláním na sdělení mluvčího místního guvernéra o tom informovala agentura Reuters. Podle jednoho z učitelů jde o 300 studentek.

Policie dosud na žádost o komentář nereagovala. V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Nynější únos je druhý za necelé dva týdny.

Neznámí ozbrojenci minulý týden při nočním útoku na internátní školu v nigerijském státě Niger zabili studenta a unesli 42 lidí včetně 27 školáků. Dosud je nepropustili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy