Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým

Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým
V úterý 15. května byly předány již popáté ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pomáhají ostatním nebo se angažují pro lepší společnost či své blízké okolí.
Celý večer však šlo i o něco víc než jen o ocenění mladých dobrovolníků. Kromě plakety dostali i apel na zodpovědnost - aby něco udělali se ztrácející se svobodou a demokracií ve společnosti.
"Naše generace, která má z doby komunismu zafixováno, že angažovat se je špatné, s tím už nic neudělá. Je to na vás," apeloval na mladé dobrovolníky ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
Mezi osobnostmi předávajícími ocenění byli i političtí vězni Miluše Havlůjová a Dalibor Coufal.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
16. 5. 2018 15:24
Na úterním slavnostním vyhlášení ceny Gratias Tibi v pražském kině Lucerna apelovali organizátoři z Člověka v tísni, političtí vězni i umělci na přítomnou mládež, aby o sobě dala vědět a bojovala za udržení svobody a demokracie v České republice.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy