Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým

Foto: Bojujte o svobodu, spoléháme na vás, slyšela mládež oceněná za pomoc druhým
V úterý 15. května byly předány již popáté ceny Gratias Tibi pro mladé lidi, kteří pomáhají ostatním nebo se angažují pro lepší společnost či své blízké okolí.
Celý večer však šlo i o něco víc než jen o ocenění mladých dobrovolníků. Kromě plakety dostali i apel na zodpovědnost - aby něco udělali se ztrácející se svobodou a demokracií ve společnosti.
"Naše generace, která má z doby komunismu zafixováno, že angažovat se je špatné, s tím už nic neudělá. Je to na vás," apeloval na mladé dobrovolníky ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.
Mezi osobnostmi předávajícími ocenění byli i političtí vězni Miluše Havlůjová a Dalibor Coufal.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
16. 5. 2018 15:24
Na úterním slavnostním vyhlášení ceny Gratias Tibi v pražském kině Lucerna apelovali organizátoři z Člověka v tísni, političtí vězni i umělci na přítomnou mládež, aby o sobě dala vědět a bojovala za udržení svobody a demokracie v České republice.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy