Foto: Chodí na normální základku ve Znojmě. Ze třídy se ale o matematice ozývají cimbály či housle

Foto: Chodí na normální základku ve Znojmě. Ze třídy se ale o matematice ozývají cimbály či housle
Pozoruhodná hudební třída se ve Znojmě skrývá v klasické školní budově z přelomu 70. a 80. let, kterých jsou po republice stovky.
Uvnitř Základní školy Pražská je slyšet z učeben předčítání žáčků či výklad paní učitelky. Ale za těmito dveřmi se ozývají zvuky cimbálů, basy či houslí.
Vítejte v 5. C u paní učitelky Marcely Přibylové.
Třída miluje hudbu.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 4. 2017 13:57
Nahlédněte s námi do oceňované 5. C ze znojemské ZŠ Pražská. Všechny děti mají vyznamenání a všechny se během výuky naučily hrát na hudební nástroje. Někdo i na čtyři, hned osm žáků už umí na cimbál.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy