Foto: Toto jsou mladé české naděje. Ještě o nich uslyšíme

Foto: Toto jsou mladé české naděje. Ještě o nich uslyšíme
Matyáš Bělohradský (13 let, Teplá, Karlovarský kraj) je opravdu mimořádný talent. 
Čtyřnásobný mistr ČR v krasobruslení ovládl ve stejných letech (tedy 2011, 2012, 2013 a 2014) i Český pohár.
Přeřadili ho radši o věkovou kategorii výš, ale vyhrává dál. Kromě sportu boduje i v soutěžích ve hře na housle a na klavír. Nyní zabodoval i v soutěži mimořádně talentovaných dětí Zlatý oříšek 2014, když se stal jedním z deseti rovnocenných vítězů. Do školy nechodí, nestíhá, proto se učí doma.
Matyášovým hlavním zájmem je krasobruslení, housle a klavír bere spíše jako relax po tréninku. A co olympiáda? "No, teď ta, co bude, tak ještě ne. Ta další už jo," prohlašuje s úsměvem. Za výhru 10 tisíc korun ve Zlatém oříšku si chce koupit nové brusle.
Jonáš Forejtek (13 let, Úlice, Plzeňský kraj). Poháry se mu na poličku už skoro ani nevejdou, protože v tenise vyhrává dvouhru i čtyřhru a je rovněž několikanásobný mistr ČR v obřím slalomu v alpském lyžování.
Foto: zlatyorisek.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
16. 1. 2015 21:14
Podívejte se na galerii výjimečných českých talentů, desítku vítězů soutěže pro mimořádně talentované děti Zlatý oříšek.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy