Toto jsou nejtalentovanější české děti roku 2017. Jednonohý stolní tenista i nevidomá kreslířka

Toto jsou nejtalentovanější české děti roku 2017. Jednonohý stolní tenista i nevidomá kreslířka
Michal Bernat, 12 let – matematika, logika, Praha 5. Vyniká v matematice a dalších exaktních oborech a dosahuje v nich nadprůměrných výsledků. Miluje šifry, dopravní systémy a encyklopedie. Má skvělou prostorovou orientaci a dle maminky má navigaci v hlavě.
Mikuláš Rudolf Cogan, 12 let – plavání, Nová Paka, Královehradecký kraj.
Plave již od šesti měsíců, od 5 let soutěžil v triatlonu. Nyní se soustředí pouze na plavání a zaměřuje se na kraul, motýlek a polohový závod. Je držitelem 3 českých žákovských rekordů a chystá se pokořit další.
Flash Jaroměř – scénický tanec, Královehradecký kraj.
Taneční skupina chlapců ve věku 8 až 14 let je v ČR raritou. Ocenění získávají za mimořádný přínos v oblasti scénického tance na celostátních přehlídkách tance, pantomimy a pohybového divadla.
Klára Gibišová, 7 let – ha na klavír, Bašť, Středočeský kraj.
Vynikající klavíristka, jejíž snem je zahrát si s orchestrem v Rudolfinu. O tom, že chce „HJÁT NA PIJÁNO“ měla jasno již ve svých 18 měsících. V současnosti vyhrává všechny soutěže, kterých se zúčastní.
Foto: zlatyorisek.cz
hrz
18. 1. 2018 14:37
Těchto deset dětí si odneslo cenu v anketě Zlatý oříšek 2017. Jedná se o největší projekt na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných dětí České republiky. Příští rok oslaví Zlatý oříšek dvacetiny. Za dobu své existence podpořil již stovky mladých talentů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy