Toto jsou nejtalentovanější české děti roku 2017. Jednonohý stolní tenista i nevidomá kreslířka

Toto jsou nejtalentovanější české děti roku 2017. Jednonohý stolní tenista i nevidomá kreslířka
Michal Bernat, 12 let – matematika, logika, Praha 5. Vyniká v matematice a dalších exaktních oborech a dosahuje v nich nadprůměrných výsledků. Miluje šifry, dopravní systémy a encyklopedie. Má skvělou prostorovou orientaci a dle maminky má navigaci v hlavě.
Mikuláš Rudolf Cogan, 12 let – plavání, Nová Paka, Královehradecký kraj.
Plave již od šesti měsíců, od 5 let soutěžil v triatlonu. Nyní se soustředí pouze na plavání a zaměřuje se na kraul, motýlek a polohový závod. Je držitelem 3 českých žákovských rekordů a chystá se pokořit další.
Flash Jaroměř – scénický tanec, Královehradecký kraj.
Taneční skupina chlapců ve věku 8 až 14 let je v ČR raritou. Ocenění získávají za mimořádný přínos v oblasti scénického tance na celostátních přehlídkách tance, pantomimy a pohybového divadla.
Klára Gibišová, 7 let – ha na klavír, Bašť, Středočeský kraj.
Vynikající klavíristka, jejíž snem je zahrát si s orchestrem v Rudolfinu. O tom, že chce „HJÁT NA PIJÁNO“ měla jasno již ve svých 18 měsících. V současnosti vyhrává všechny soutěže, kterých se zúčastní.
Foto: zlatyorisek.cz
hrz
18. 1. 2018 14:37
Těchto deset dětí si odneslo cenu v anketě Zlatý oříšek 2017. Jedná se o největší projekt na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných dětí České republiky. Příští rok oslaví Zlatý oříšek dvacetiny. Za dobu své existence podpořil již stovky mladých talentů.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy