Nové Star Wars, Tarantino, Doom 4 i Black Sabbath v Praze. Na co se těšit v roce 2016

Samuel L. Jackson a Walton Goggins ve snímku Osm hrozných
Hlavní role ve snímku Revenant: Zmrtvýchvstání mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita (Babel, Birdman) se zhostil Leonardo DiCaprio. Postavě zkušeného lovce medvědů Hugha Glasse dal přednost před rolí ve snímku Steve Jobs (2015). Podle amerických filmových kritiků má tentokrát herec opravdu vysoké šance získat vytouženého Oscara. (Režie: Alejandro González Iñárritu, česká premiéra: 14. ledna)
Osudem prvorepublikové herečky Lídy Baarové se kromě dokumentu Heleny Třeštíkové s názvem Zkáza krásou, který bude mít premiéru 7. ledna, věnuje i velkorozpočtový snímek Filipa Renče. Ženu, která ve své době okouzlila nejenom tisíce filmových fanoušků, ale i nacistického ministra propagandy Goebbelse, ztvárnila Táňa Pauhofová. (Režie: Filip Renč, česká premiéra: 21. ledna)
Milostné drama Dánská dívka oscarového režiséra Toma Hoopera (Králova řeč) vypráví skutečný příběh prvního muže, jenž podstoupil operaci vedoucí ke změně pohlaví. Po premiéře na filmovém festivalu v Benátkách sklidil obrovský aplaus a velkou budoucnost mu předpovídají i filmoví kritici, podle kterých je jedním z nejžhavějších kandidátů na filmového Oscara. Hlavní role si zahráli Eddie Redmayne (Teorie velkého třesku) a Amber Heard. (Režie: Tom Hooper, česká premiéra: 4. února)
Snímek Rodinný film absolventa pražské FAMU se slovinskými kořeny Olma Omerzy reprezentoval českou filmovou tvorbu na prestižním festivalu v San Sebastiánu a chválu na něj pěly i filmové kritiky. "Ironicky naladěné publikum si v nepředvídatelné fúzi černého humoru a naléhavého domácího dramatu najde spousty zábavy," napsal americký magazín Variety. V příběhu o složitosti rodinných vztahů si zahráli například Vanda Hybnerová, Karel Roden nebo Jenovéfa Boková. (Režie: Olmo Omerzu, česká premiéra: 18. února)
Foto: The Weinstein Company
Magazín Magazín
Aktualizováno 4. 1. 2016 18:24
Koncerty Rihanny, Justina Biebera nebo Black Sabbath, nové filmy Woodyho Allena, Quentina Tarantina nebo bratří Coenů a pokračování slavných videoher jako Uncharted, Doom nebo Mafia. Na to vše se můžete těšit v roce 2016.
 

Právě se děje

Další zprávy