Mohl žít v cizině, vybral si chalupu u České Sibiře. V krajině vybudoval golfový park

Mohl žít v cizině, vybral si chalupu u České Sibiře. V krajině vybudoval golfový park
... a překrásný výhled na okolní, zřídka obydlenou krajinu.
Golfové hřiště Čertovo břemeno se nachází v srdci Jistebnické vrchoviny, na hranici s krajinou, kterou v roce 1907 pojmenoval spisovatel Jan Herben jako Českou Sibiř.
"Z vrtu si bere i svou vodu, kterou zase vyčištěnou vypouští do koloběhu krajiny. Se zemí je spjatý i spoustou přírodních materiálů, které tvoří jeho hlavní tvář," uvádí Fiala.
Klubovna resortu je pak doslova zakopaná do pozvolného travnatého kopečku. Jejím autorem je Architekt roku 2019 Stanislav Fiala, který navrhl například restauraci Červený jelen, Palác Špork či Drn na Národní třídě a dlouhodobě spolupracuje se synem majitele hřiště, investorem Petrem Němcem.
Foto: Radek Úlehla (Coatmen), zdroj: Českomoravský beton
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 10. 2020 10:45
Podle pověsti vytvořil Čertovo břemeno sám pekelník. Rozčílilo ho vysvěcení obecního kostela, a tak k zemi mrštil balvanem. Tenhle příběh zná dobře i bývalý diplomat Jiří Němec, který se do své roubenky na Jistebnickou vrchovinu vždy rád vracel. S ženou ji navrátili původní podobu a našli také způsob, jak zvelebit okolní pozemky. Na asi 40 hektarech nechali vytvořit přírodní golfové hřiště.

Fotogalerie vznikla ve spolupráci s Českomoravským betonem a on-line magazínem o architektuře Earch.cz, který upozorňuje na významné projekty z domova i ze zahraničí. Více o Čertově břemeni a architektovi Stanislavu Fialovi se dočtete zde a také v naší galerii. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy