25 zajímavostí historie: Blonďák Elvis a dementní Al Capone

Elvis Presley byl přírodní blonďák.
Papež Řehoř IV. nazýval kočky ďáblovými spojenci, proto byly ve 13. století hromadně hubeny. To mělo za následek šíření nákazy infikovanými krysami, které tak neměl kdo lovit.
Matka Tereza byla původně učitelkou děvčat z bohatých rodin. Na svou životní cestu v podobě pomoci chudým a potřebným se vydala v roce 1929, kdy odjela do Indie.
Albertu Einsteinovi byl nabídnut post prezidenta Izraele, přestože nebyl občanem země. (Bylo to v roce 1952, kdy tuto nabídku s dojetím odmítl.)
Robert Chesebrough jedl každý den lžičku svého vynálezu, vazelíny. Proces výroby této látky si nechal patentovat v roce 1872. Tvrdil, že ji každý den požívá a hojící účinky vazelíny demonstroval sám na sobě, když se pálil kyselinou. Dožil se 96 let.
Foto: DrPhotoMoto / Foter / CC BY-ND
jaz
18. 2. 2015 16:00
Co tajili slavný zpěvák Elvis Presley, královna Victorie nebo američtí prezidenti? Projděte si 25 faktů o historických osobnostech.

Praha – I v životech slavných badatelů, umělců, politiků a celebrit se najdou zajímavé momenty, o kterých se ale školní učebnice nezmiňují.

Slavný mořeplavec v tichosti své kajuty trpěl mořskou nemocí, britská panovnice užívala drogy a matematik odmítl nabídku stát se prezidentem.

Přečtěte si zajímavosti ze života známých osobností.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy