25 zajímavostí historie: Blonďák Elvis a dementní Al Capone

Elvis Presley byl přírodní blonďák.
Papež Řehoř IV. nazýval kočky ďáblovými spojenci, proto byly ve 13. století hromadně hubeny. To mělo za následek šíření nákazy infikovanými krysami, které tak neměl kdo lovit.
Matka Tereza byla původně učitelkou děvčat z bohatých rodin. Na svou životní cestu v podobě pomoci chudým a potřebným se vydala v roce 1929, kdy odjela do Indie.
Albertu Einsteinovi byl nabídnut post prezidenta Izraele, přestože nebyl občanem země. (Bylo to v roce 1952, kdy tuto nabídku s dojetím odmítl.)
Robert Chesebrough jedl každý den lžičku svého vynálezu, vazelíny. Proces výroby této látky si nechal patentovat v roce 1872. Tvrdil, že ji každý den požívá a hojící účinky vazelíny demonstroval sám na sobě, když se pálil kyselinou. Dožil se 96 let.
Foto: DrPhotoMoto / Foter / CC BY-ND
jaz
18. 2. 2015 16:00
Co tajili slavný zpěvák Elvis Presley, královna Victorie nebo američtí prezidenti? Projděte si 25 faktů o historických osobnostech.

Praha – I v životech slavných badatelů, umělců, politiků a celebrit se najdou zajímavé momenty, o kterých se ale školní učebnice nezmiňují.

Slavný mořeplavec v tichosti své kajuty trpěl mořskou nemocí, britská panovnice užívala drogy a matematik odmítl nabídku stát se prezidentem.

Přečtěte si zajímavosti ze života známých osobností.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy