25 zajímavostí historie: Blonďák Elvis a dementní Al Capone

Elvis Presley byl přírodní blonďák.
Papež Řehoř IV. nazýval kočky ďáblovými spojenci, proto byly ve 13. století hromadně hubeny. To mělo za následek šíření nákazy infikovanými krysami, které tak neměl kdo lovit.
Matka Tereza byla původně učitelkou děvčat z bohatých rodin. Na svou životní cestu v podobě pomoci chudým a potřebným se vydala v roce 1929, kdy odjela do Indie.
Albertu Einsteinovi byl nabídnut post prezidenta Izraele, přestože nebyl občanem země. (Bylo to v roce 1952, kdy tuto nabídku s dojetím odmítl.)
Robert Chesebrough jedl každý den lžičku svého vynálezu, vazelíny. Proces výroby této látky si nechal patentovat v roce 1872. Tvrdil, že ji každý den požívá a hojící účinky vazelíny demonstroval sám na sobě, když se pálil kyselinou. Dožil se 96 let.
Foto: DrPhotoMoto / Foter / CC BY-ND
jaz
18. 2. 2015 16:00
Co tajili slavný zpěvák Elvis Presley, královna Victorie nebo američtí prezidenti? Projděte si 25 faktů o historických osobnostech.

Praha – I v životech slavných badatelů, umělců, politiků a celebrit se najdou zajímavé momenty, o kterých se ale školní učebnice nezmiňují.

Slavný mořeplavec v tichosti své kajuty trpěl mořskou nemocí, britská panovnice užívala drogy a matematik odmítl nabídku stát se prezidentem.

Přečtěte si zajímavosti ze života známých osobností.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Policie v Rusku zadržela před univerzitou dvacet lidí. Protestovali proti novému zákonu

Ruská policie dnes zadržela dvě desítky demonstrantů, kteří u budovy Moskevské státní univerzity protestovali proti novému zákonu o osvětě. Oznámil to list Kommersant. V budově univerzity se zrovna debatovalo s jedním z poslanců o zákonu, který kritizují představitelé školství, ekologie, kultury a informačních technologií. Mezi zadrženými se ocitl i jeden z poslanců moskevského sněmu.

Další zprávy