FOTO Svět má nových sedm divů. Ani jeden není v Evropě

Bejrút
Po pádu Osmanské říše po první světové válce město připadlo pod francouzskou správu a po vyhlášení nezávislosti Libanonu na počátku 40. let se Bejrút stal metropolí. Až do roku 1975, kdy vypukla občanská válka, se městu říkalo "Paříž blízkého východu" a bylo vyhledávaným centrem arabské inteligence, obchodu a turismu.
Slavným rodákem je například herec Keanu Reeves. Válka skončila v roce 1991 a vedla k rozdělení města na západní muslimskou a východní křesťanskou část. Město pyšnící se řadou památek bylo prakticky zničeno a stále se z konfliktu vzpamatovává. V minulosti se také stalo svědkem řady teroristických útoků.
Dauhá - Hlavní město Kataru, který leží ve východní části Arabského poloostrova na pobřeží Perského zálivu. Ve městě žije 800 tisíc lidí, což je přes polovinu obyvatel Kataru.
Dauhá bylo založeno pod názvem Al-Bídá v roce 1825. Hlavním městem je od roku 1971, kdy Katar získal nezávislost. Do té doby byl Katar tzv. státem pod britskou ochranou.
Foto: Thinkstock
jaz / ČTK
8. 12. 2014 12:30
Známý cestovatel zorganizoval celosvětovou soutěž, ve které se hlasovalo o nových sedmi divech světa. Vyhrál Bejrút, Kuala Lumpur i Havana.

Fotogalerie – Celosvětové hlasování pod záštitou nadace New7Wonders švýcarsko-kanadského filmaře a cestovatele Bernarda Webera stanovilo nových sedm divů světa.

Do vítězné sedmičky se nedostala žádná města z Evropy, přestože se ve finále objevila Barcelona nebo Londýn. Všechny nové divy světa se tak nachází v Asii, Africe, Jižní Americe nebo na Středním východě.

Podívejte se do galerie na sedm měst patřící k novým divům světa.

 

Právě se děje

Další zprávy