FOTO Nejhezčí hrady a zámky ČR. Kolik kde zaplatíte?

Zámek Červená Lhota.
Červená Lhota – Renesanční zámek v okrese Jindřichův Hradec se nachází na skalnatém ostrůvku. Je obklopen rybníkem, na kterém se mohou návštěvníci za poplatek projet na lodičkách. Otevřeno je v dubnu pouze o víkendech, od května do září denně od 9:30 do 17:00 hodin kromě pondělí. Základní vstupné činí 100 Kč a rodinné 250 Kč.
Konopiště – Za svou současnou podobu vděčí zámek arcivévodovi Ferdinandovi d'Este, který zde kromě jiného založil střelnici a vytvořil rozsáhlou sbírku svých loveckých trofejí. Zámek dostal jméno podle okolních polí, na kterých se údajně pěstovalo konopí. V dubnu je otevřeno od 9 do 16 hodin pouze o víkendech a od května do srpna během celého týdne. Základní vstupné je za 125 Kč, snížené za 75 Kč.
Hluboká – Původně gotický zámek, který vybudoval v 15. století Vilém Pernštejn, je veřejnosti otevřen prakticky po celý rok s menšími omezeními. Od ledna až března od 10 do 16 hodin každý den mimo pondělí. Za vstup zaplatí 150 Kč, studenti a senioři 80 až 100 Kč a rodina s dětmi až 360 Kč.
Karlštejn – Gotický hrad založený v roce 1348 českým králem a římským císařem Karlem IV. Zve návštěvníky na prohlídku od dubna až červena v rozmezí od 9 do 17:30 hodin mimo pondělí a denně v červnu až srpnu od 9 do 18:30 hodin. Základní vstupné stojí 170 Kč, snížené 110 a rodina zaplatí až 540 Kč. Turisté se mohou těšit na prostory císaře Karla IV., nebo slavnou Kapli svatého Kříže.
Foto: czechtourism.com
jaz
4. 4. 2014 14:11
Turistická sezona českých hradů a zámků právě odstartovala.

Fotogalerie - Český Krumlov, Karlštejn a další šlechtická sídla se připravují na první příval turistů v nové sezoně.

Po měsících omezeného provozu, rekonstrukcí a příprav se chystají nalákat návštěvníky novými prohlídkovými trasami a zážitky pro celou rodinu.

Jakou mají hrady a zámky otevírací dobu či výši vstupného? Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější historická sídla Česka a nechte se inspirovat.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy