FOTO Nejhezčí hrady a zámky ČR. Kolik kde zaplatíte?

Zámek Červená Lhota.
Červená Lhota – Renesanční zámek v okrese Jindřichův Hradec se nachází na skalnatém ostrůvku. Je obklopen rybníkem, na kterém se mohou návštěvníci za poplatek projet na lodičkách. Otevřeno je v dubnu pouze o víkendech, od května do září denně od 9:30 do 17:00 hodin kromě pondělí. Základní vstupné činí 100 Kč a rodinné 250 Kč.
Konopiště – Za svou současnou podobu vděčí zámek arcivévodovi Ferdinandovi d'Este, který zde kromě jiného založil střelnici a vytvořil rozsáhlou sbírku svých loveckých trofejí. Zámek dostal jméno podle okolních polí, na kterých se údajně pěstovalo konopí. V dubnu je otevřeno od 9 do 16 hodin pouze o víkendech a od května do srpna během celého týdne. Základní vstupné je za 125 Kč, snížené za 75 Kč.
Hluboká – Původně gotický zámek, který vybudoval v 15. století Vilém Pernštejn, je veřejnosti otevřen prakticky po celý rok s menšími omezeními. Od ledna až března od 10 do 16 hodin každý den mimo pondělí. Za vstup zaplatí 150 Kč, studenti a senioři 80 až 100 Kč a rodina s dětmi až 360 Kč.
Karlštejn – Gotický hrad založený v roce 1348 českým králem a římským císařem Karlem IV. Zve návštěvníky na prohlídku od dubna až červena v rozmezí od 9 do 17:30 hodin mimo pondělí a denně v červnu až srpnu od 9 do 18:30 hodin. Základní vstupné stojí 170 Kč, snížené 110 a rodina zaplatí až 540 Kč. Turisté se mohou těšit na prostory císaře Karla IV., nebo slavnou Kapli svatého Kříže.
Foto: czechtourism.com
jaz
4. 4. 2014 14:11
Turistická sezona českých hradů a zámků právě odstartovala.

Fotogalerie - Český Krumlov, Karlštejn a další šlechtická sídla se připravují na první příval turistů v nové sezoně.

Po měsících omezeného provozu, rekonstrukcí a příprav se chystají nalákat návštěvníky novými prohlídkovými trasami a zážitky pro celou rodinu.

Jakou mají hrady a zámky otevírací dobu či výši vstupného? Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější historická sídla Česka a nechte se inspirovat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 4 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy