FOTO Nejhezčí hrady a zámky ČR. Kolik kde zaplatíte?

Zámek Červená Lhota.
Červená Lhota – Renesanční zámek v okrese Jindřichův Hradec se nachází na skalnatém ostrůvku. Je obklopen rybníkem, na kterém se mohou návštěvníci za poplatek projet na lodičkách. Otevřeno je v dubnu pouze o víkendech, od května do září denně od 9:30 do 17:00 hodin kromě pondělí. Základní vstupné činí 100 Kč a rodinné 250 Kč.
Konopiště – Za svou současnou podobu vděčí zámek arcivévodovi Ferdinandovi d'Este, který zde kromě jiného založil střelnici a vytvořil rozsáhlou sbírku svých loveckých trofejí. Zámek dostal jméno podle okolních polí, na kterých se údajně pěstovalo konopí. V dubnu je otevřeno od 9 do 16 hodin pouze o víkendech a od května do srpna během celého týdne. Základní vstupné je za 125 Kč, snížené za 75 Kč.
Hluboká – Původně gotický zámek, který vybudoval v 15. století Vilém Pernštejn, je veřejnosti otevřen prakticky po celý rok s menšími omezeními. Od ledna až března od 10 do 16 hodin každý den mimo pondělí. Za vstup zaplatí 150 Kč, studenti a senioři 80 až 100 Kč a rodina s dětmi až 360 Kč.
Karlštejn – Gotický hrad založený v roce 1348 českým králem a římským císařem Karlem IV. Zve návštěvníky na prohlídku od dubna až červena v rozmezí od 9 do 17:30 hodin mimo pondělí a denně v červnu až srpnu od 9 do 18:30 hodin. Základní vstupné stojí 170 Kč, snížené 110 a rodina zaplatí až 540 Kč. Turisté se mohou těšit na prostory císaře Karla IV., nebo slavnou Kapli svatého Kříže.
Foto: czechtourism.com
jaz
4. 4. 2014 14:11
Turistická sezona českých hradů a zámků právě odstartovala.

Fotogalerie - Český Krumlov, Karlštejn a další šlechtická sídla se připravují na první příval turistů v nové sezoně.

Po měsících omezeného provozu, rekonstrukcí a příprav se chystají nalákat návštěvníky novými prohlídkovými trasami a zážitky pro celou rodinu.

Jakou mají hrady a zámky otevírací dobu či výši vstupného? Podívejte se do galerie na ty nejkrásnější historická sídla Česka a nechte se inspirovat.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

Další zprávy