10 nejzajímavějších hotelů světa: Ještěd, žirafy i dno moře

10 nejzajímavějších hotelů světa: Ještěd, žirafy i dno moře
Na dně oceánu - Pětihvězdičkové podvodní středisko Poseidon Undersea Resorts se nachází na ostrově Fidži. Unikátní projekt poskytuje svým klientům možnost sjet speciálním výtahem až na dno oceánu a prožít tu celé čtyři dny v přepočtu za 300 tisíc korun.
Žirafí hotel - Nedaleko keňského Nairobi se nachází hotelový komplex Giraffe Manor z 30. let 20. století. Kromě nádherné přírody láká turisty do hotelu také přibližně tucet žiraf. Není tak výjimkou potkat žirafí krk v hotelové restauraci či vlastním pokoji. Kromě žiraf se na pozemku volně pasou antilopy nebo prasata bradavičnatá.
Hotel bez recepčního - Blow Up Hall 50/50 v polské Poznani je unikátní propojení nejnovějších technologií a umění. Hosté se pak mohou cítit spíše jako v galerii. V hotelu chybí recepce i číslo pokojů, které tu nejsou vůbec potřeba. Do správných dveří totiž hosty nasměruje jejich iPhone. Cena za pokoj začíná na čtyřech tisících za noc.
V korunách stromů - Tree House Point ve Fall City ve státě Washington nabízí hostům naprosté soukromí v hlubokých lesích. Třicet minut od Seattlu se nachází originální ubytování v korunách stromů.
Foto: Aktuálně.cz
jaz
27. 1. 2014 18:13
Hotel z ledu, v srdci nedotčené přírody nebo s žirafou v ložnici? To vše nabízejí ty nejkrásnější ubytovací zařízení po celém světě. Podívejte se na deset nejzajímavějších.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy