10 nejzajímavějších hotelů světa: Ještěd, žirafy i dno moře

10 nejzajímavějších hotelů světa: Ještěd, žirafy i dno moře
Na dně oceánu - Pětihvězdičkové podvodní středisko Poseidon Undersea Resorts se nachází na ostrově Fidži. Unikátní projekt poskytuje svým klientům možnost sjet speciálním výtahem až na dno oceánu a prožít tu celé čtyři dny v přepočtu za 300 tisíc korun.
Žirafí hotel - Nedaleko keňského Nairobi se nachází hotelový komplex Giraffe Manor z 30. let 20. století. Kromě nádherné přírody láká turisty do hotelu také přibližně tucet žiraf. Není tak výjimkou potkat žirafí krk v hotelové restauraci či vlastním pokoji. Kromě žiraf se na pozemku volně pasou antilopy nebo prasata bradavičnatá.
Hotel bez recepčního - Blow Up Hall 50/50 v polské Poznani je unikátní propojení nejnovějších technologií a umění. Hosté se pak mohou cítit spíše jako v galerii. V hotelu chybí recepce i číslo pokojů, které tu nejsou vůbec potřeba. Do správných dveří totiž hosty nasměruje jejich iPhone. Cena za pokoj začíná na čtyřech tisících za noc.
V korunách stromů - Tree House Point ve Fall City ve státě Washington nabízí hostům naprosté soukromí v hlubokých lesích. Třicet minut od Seattlu se nachází originální ubytování v korunách stromů.
Foto: Aktuálně.cz
jaz
27. 1. 2014 18:13
Hotel z ledu, v srdci nedotčené přírody nebo s žirafou v ložnici? To vše nabízejí ty nejkrásnější ubytovací zařízení po celém světě. Podívejte se na deset nejzajímavějších.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy