VIDEO Žádost o ruku jako z Hollywoodu. Zasahovala i policie!

Zahraničí Zahraničí
27. 1. 2014 10:19
Netradiční žádost o ruku připravil pro svoji dívku mladík z amerického státu New Hampshire. Domluvil se s místní policií, která ho zatkla přímo na silnici.
Foto: Youtube.com / koláž Aktuálně.cz

New London (New Hampshire, USA) - Měly to být netradiční zásnuby. Mladík Matt Van Vliet chtěl originálně požádat o ruku svou vyvolenou, Samanthu Labo.

Domluvil se proto se šéfem policistů ve městě New London a požádal ho, zda by ho nemohl při jízdě autem na oko zatknout. 

V domluvený den a hodinu policejní vůz sledoval jejich bílé auto a přiměl je pod záminkou běžné silniční kontroly zastavit. Matta policista vzápětí odvedl a spoutal. Jeho kolega v uniformě mezitím "hlídal" Samanthu.

Ta se při pohledu na zatýkaného partnera dala do hysterického pláče. To už byl ale u ní Matt, který si před ní klekl a požádal ji přímo na silnici o ruku.

Originální zásnuby - při fingovaném policejním zatčení
Originální zásnuby - při fingovaném policejním zatčení | Video: You Tube

Strážník dal pokyn jejich přátelům a ti se seběhli k dojímavé scéně jako vystřižené z amerického filmu. Vše zdokumentovali a loučícího se policistu odměnili potleskem.

Snoubenka se později podle amerického zpravodajského serveru CNN svěřila, že to byl "absolutně strašný zážitek", nicméně jedním dechem dodala, že obdivuje svého snoubence, jak všechno do detailu promyslel a vše kvůli ní přichystal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto se u Hluboké nad Vltavou srazilo s vlakem, řidička nepřežila

Na železničním přejezdu nedaleko Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku se dnes v podvečer srazil vlak a osobní auto, sdělil mluvčí policie Milan Bajcura. Osmačtyřicetiletá řidička osobního auta zemřela, zřejmě přehlédla výstražná světla. Nehoda se podle webu Českých drah stala na trati spojující Strakonice a České Budějovice, provoz na ní byl na čtyři hodiny přerušen. Ve vlaku cestovalo 75 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Vozidlo značky BMW zůstalo po nehodě rozdrcené. "Řidička na přejezd vjížděla ve směru od obce Dasný směrem k Hluboké nad Vltavou, pravděpodobně přehlédla světelné a zvukové výstražné zařízení," řekl Bajcura. Přejezd byl bez závor, auto srazil rychlík přijíždějící od Českých Budějovic.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Požár v jaderném provozu v Íránu způsobil velké škody

Požár, který propukl ve čtvrtek v jaderném provozu v íránském Natanzu, způsobil rozsáhlé škody, jež by mohly zpomalit vývoj pokročilých odstředivek na obohacování uranu. Dnes to podle íránských médií uvedl íránský jaderný činitel. Velitel námořnictva íránských revolučních gard Alírezá Tangsírí mezitím podle agentury Reuters prohlásil, že Írán má podzemní "raketová města" na moři i pevnině podél pobřeží Perského zálivu a Ománského zálivu, které by mohly být "noční můrou" pro nepřátele Íránu.

Íránská nejvyšší bezpečnostní rada v pátek uvedla, že příčinu požáru zná, ale podrobnosti oznámí později. Někteří íránští představitelé poznamenali, že za požárem mohl stát kybernetický útok a jeden varoval, že Teherán proti zemím, které budou takové útoky páchat, podnikne odvetná opatření.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy