Nové ikonky od Applu. Myslí na různé rasy i na gaye

jaz
Aktualizováno 26. 2. 2015 21:52
Apple vytvořil novou baterii obrázkových ikon, která reflektuje různou rasovou, náboženskou či sexuální identitu uživatelů.
Foto: Twitter

Praha – Společnost Apple přišla na trh s rozšířenou verzí takzvaných emoji znaků neboli obrázkových ikon, které lidé používají v komunikaci pro dokreslení situace, nebo když takříkajíc dojdou slova.

Doposud bylo možné vybírat z různých ikon, které ale nereflektovaly rasovou, náboženskou či sexuální identitu uživatelů. Jak je ale vidět z nově zveřejněné beta verze, která se na internetu objevila hned začátkem týdne, zanedlouho bude možné vybírat vždy z šesti odstínů barvy pleti.

Apple také nezapomněl na různý rodinný stav, kdy si je možné vybrat ikonku s heterosexuální rodinou s dětmi, nebo dokonce homosexuálním párem.

Na sociálních sítích si změny v ikonkách všimli i uživatelé, kteří vesměs rozšíření nabídky Applu vítají. Mnozí ale upozorňují na nedostatky verze, která bude dostupná jak pro mobilní operační systémy, tak pro počítače Macintosh (iOS, OS X).

"Apple udělal s novými emojis hodně dobře, ale žluté tóny pokožky jsou vyloženě hrozné,“ uvádí jeden z komentujících na sociální síti. Mnozí se také pozastavují nad tím, že v nabídce jsou sice ikonky s různou barvou kůže, ovšem Apple úplně zapomněl na zrzky.

 

Právě se děje

Další zprávy