Vymyslel hru na iPhone. Facebook mu teď nabízí miliony

jaz
3. 2. 2015 8:58
Mladý Australan vymyslel se svým kamarádem jednoduchou mobilní aplikaci, která se stala na internetu hitem.
Ben Pasternak
Ben Pasternak | Foto: Ben Pasternak / Facebook

Canberra – Patnáctiletý Ben Pasternak vymyslel a se svým kamarádem ze školy naprogramoval herní aplikaci pro iPhone. Zahánění nudy ve školní lavici se vyplatilo. Nabídky od světových firem se teď jen hrnou.

Aplikace s názvem Impossible Rush je jednoduchá hra, při které uživatel otáčí čtyřbarevným čtvercem podle barvy kuličky. Pokud se netrefí, objeví se reklama, na které aplikace vydělává.

Lidé si hru oblíbili a na App Store během krátké chvíle překonala hranici 800 tisíc stáhnutí. Díky tomu se o patnáctiletého školáka z Austrálie začaly zajímat i společnosti jako Facebook, Google, Instagram, Apple nebo Yahoo, které ho také pozvaly do Ameriky.

"Ovšemže mám zájem o stáž ve společnosti Facebook, ale nemám v plánu pro ně pracovat, chci začít něco vlastního," řekl Ben pro Daily Mail Australia s tím, že jeho první aplikace je jen začátkem a už plánuje další projekt.

V letošním roce se prý bude zabývat zlepšením okamžitých zpráv, podrobnosti ale pochopitelně nechtěl ještě zveřejnit. Pokud mu jeho nový plán vyjde, rád by si pořídil hned dvě ferrari. To možná nebude ani tak dětské přání jako blízká skutečnost. Společnosti mu totiž předložily investiční nabídky ve výši půl milionu dolarů za další nápady, což je v přepočtu více jak 12 milionů korun.

Impossible Rush | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy