Lesbičky dráždí Rusko. Vyfotily se s odpůrcem homosexuálů

jaz
5. 2. 2015 8:55
Ruský lesbický pár potkal při cestě letadlem autora antihomosexuálního zákona. Ženy neváhaly a pořídily si s ním několik selfies, které teď kolují po internetu.
Foto: Instagram

Petrohrad Instagramem se šíří selfie líbajících se žen, které využily setkání s politikem a členem městské rady v Petrohradě Vitaly Milonovem. Zarytý odpůrce homosexuálů ale moc velkou radost nemá a lesbičky označil za blázny, informuje deník The Guardian.

Ženy letěly z Moskvy do Petrohradu a k jejich velkému překvapení se na sedadlo za ně posadil známý autor kontroverzního zákona. Ten zakazuje jakoukoli propagaci homosexuality, má chránit hlavně nezletilé děti a za jeho porušení hrozí vysoké pokuty i odnětí svobody.

"Kdo je to v pozadí? Milo! Letíme do našeho oblíbeného klubu Infiniti," napsala k fotografii jedna z žen jménem Ksenija, která narážela na své členství v lesbickém petrohradském klubu Infiniti.

Ksenija se svou přítelkyní předstíraly nevinné focení selfies, přičemž náhodou zachytily i spícího politika. Ten si po chvíli svých spolucestujících všiml a chránil si obličej tabletem.

Pro tiskovou agenturu Flashnord se poté vyjádřil, že ženy dělaly do fotoaparátu šílené obličeje a Milonov je považuje za blázny. Tento ruský politik už dříve vyvolal rozruch v případě generálního ředitele Applu Tima Cooka, který v říjnu loňského roku přiznal svou odlišnou orientaci. Milonov poté vyzval, aby byl Cookovi zakázán vstup do země, obával se zatažení AIDS a eboly do Ruska.

"Jsme super šťastní. On asi moc ne. Ale koho to zajímá," řekla pro server Meduza Ksenija, jejíž fotka z letadla vyvolala na internetu velký ohlas.

Proč si lidé fotí selfies?

Exhibicionismus a vytváření obrazu, který se mi líbí. To jsou podle šéfredaktora serveru iHNed.cz důvody, proč si lidé selfie tak oblíbili. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 7 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy