Lesbičky dráždí Rusko. Vyfotily se s odpůrcem homosexuálů

jaz
5. 2. 2015 8:55
Ruský lesbický pár potkal při cestě letadlem autora antihomosexuálního zákona. Ženy neváhaly a pořídily si s ním několik selfies, které teď kolují po internetu.
Foto: Instagram

Petrohrad Instagramem se šíří selfie líbajících se žen, které využily setkání s politikem a členem městské rady v Petrohradě Vitaly Milonovem. Zarytý odpůrce homosexuálů ale moc velkou radost nemá a lesbičky označil za blázny, informuje deník The Guardian.

Ženy letěly z Moskvy do Petrohradu a k jejich velkému překvapení se na sedadlo za ně posadil známý autor kontroverzního zákona. Ten zakazuje jakoukoli propagaci homosexuality, má chránit hlavně nezletilé děti a za jeho porušení hrozí vysoké pokuty i odnětí svobody.

"Kdo je to v pozadí? Milo! Letíme do našeho oblíbeného klubu Infiniti," napsala k fotografii jedna z žen jménem Ksenija, která narážela na své členství v lesbickém petrohradském klubu Infiniti.

Ksenija se svou přítelkyní předstíraly nevinné focení selfies, přičemž náhodou zachytily i spícího politika. Ten si po chvíli svých spolucestujících všiml a chránil si obličej tabletem.

Pro tiskovou agenturu Flashnord se poté vyjádřil, že ženy dělaly do fotoaparátu šílené obličeje a Milonov je považuje za blázny. Tento ruský politik už dříve vyvolal rozruch v případě generálního ředitele Applu Tima Cooka, který v říjnu loňského roku přiznal svou odlišnou orientaci. Milonov poté vyzval, aby byl Cookovi zakázán vstup do země, obával se zatažení AIDS a eboly do Ruska.

"Jsme super šťastní. On asi moc ne. Ale koho to zajímá," řekla pro server Meduza Ksenija, jejíž fotka z letadla vyvolala na internetu velký ohlas.

Proč si lidé fotí selfies?

Exhibicionismus a vytváření obrazu, který se mi líbí. To jsou podle šéfredaktora serveru iHNed.cz důvody, proč si lidé selfie tak oblíbili. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy