Lesbičky dráždí Rusko. Vyfotily se s odpůrcem homosexuálů

jaz
5. 2. 2015 8:55
Ruský lesbický pár potkal při cestě letadlem autora antihomosexuálního zákona. Ženy neváhaly a pořídily si s ním několik selfies, které teď kolují po internetu.
Foto: Instagram

Petrohrad Instagramem se šíří selfie líbajících se žen, které využily setkání s politikem a členem městské rady v Petrohradě Vitaly Milonovem. Zarytý odpůrce homosexuálů ale moc velkou radost nemá a lesbičky označil za blázny, informuje deník The Guardian.

Ženy letěly z Moskvy do Petrohradu a k jejich velkému překvapení se na sedadlo za ně posadil známý autor kontroverzního zákona. Ten zakazuje jakoukoli propagaci homosexuality, má chránit hlavně nezletilé děti a za jeho porušení hrozí vysoké pokuty i odnětí svobody.

"Kdo je to v pozadí? Milo! Letíme do našeho oblíbeného klubu Infiniti," napsala k fotografii jedna z žen jménem Ksenija, která narážela na své členství v lesbickém petrohradském klubu Infiniti.

Ksenija se svou přítelkyní předstíraly nevinné focení selfies, přičemž náhodou zachytily i spícího politika. Ten si po chvíli svých spolucestujících všiml a chránil si obličej tabletem.

Pro tiskovou agenturu Flashnord se poté vyjádřil, že ženy dělaly do fotoaparátu šílené obličeje a Milonov je považuje za blázny. Tento ruský politik už dříve vyvolal rozruch v případě generálního ředitele Applu Tima Cooka, který v říjnu loňského roku přiznal svou odlišnou orientaci. Milonov poté vyzval, aby byl Cookovi zakázán vstup do země, obával se zatažení AIDS a eboly do Ruska.

"Jsme super šťastní. On asi moc ne. Ale koho to zajímá," řekla pro server Meduza Ksenija, jejíž fotka z letadla vyvolala na internetu velký ohlas.

Proč si lidé fotí selfies?

Exhibicionismus a vytváření obrazu, který se mi líbí. To jsou podle šéfredaktora serveru iHNed.cz důvody, proč si lidé selfie tak oblíbili. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 19 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy