Nejsem Usáma! Za turban se styděl, teď na něm vydělává

jaz
9. 4. 2015 14:39
Mladý Brit původem z Indie založil módní blog, aby podpořil svou komunitu a dokázal, že turban by neměl vyčleňovat věřící ze společnosti.
Foto: Singh Street Style / Instagram

Londýn – Pardeep Singh Bahra běžně poutal na ulici pozornost svými vousy a turbanem. Zažil chvíle, kdy se za projev svého vyznání styděl. Došlo mu, že takto se musí cítit více mladých mužů vyznávající sikhismus, náboženství z Indie, odkud se do Anglie přestěhovali jeho předci po druhé světové válce.

V roce 2013 proto založil blog Singh Street Style a stejnojmennou módní značku oblečení. Nastartoval tak slibnou kariéru v módním průmyslu, do něhož vstoupil právě s turbanem, který podle jeho slov dodává outfitům korunu.

"Chci ukázat, že můžete nosit turban a nemusí to mít vliv na váš život. Nesouvisí to s módou, ale jen čistě s vírou. Turban může nosit herec nebo zpěvák, aniž by mu bránil v jeho rozvoji," řekl The Wall Street Journal a dodal, že v dnešní době je každý muž s vousy a turbanem hned považován za Usámu bin Ládina.

Absolvent Westminster University v Londýně se nechal inspirovat svým dědečkem, který nevyšel z domu bez obleku a lakovaných bílých bot. Ty po něm Pardeep dokonce podědil.

"Jsem jen obyčejný Brit"

"Rozhodl jsem se pomoct standardizovat obraz muže s turbanem a vousy," tvrdí. Nechce být spojován se svou vírou, ale změnit společenské vnímání sikhů, od kterých má také pozitivní ohlasy na svůj blog.

Na Facebooku a Instagramu ho dohromady sleduje přes 235 tisíc fanoušků. Podle reakcí se mu také daří podporovat mladé lidi, kteří se za své náboženství dříve styděli natolik, že si ostříhali vlasy a odložili turbany jen proto, aby zapadli.

Třiadvacetiletý Pardeep chce udělat z turbanu běžný módní doplněk, který by pak společnost nevnímala jako něco zvláštního, a více se tak soustředila na to, co je pod povrchem. Jak Pardeep o sobě říká, je jen obyčejný Brit, kterého baví móda.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy