Selfies muslimek jsou hřích. Urážejí Alláha, varuje duchovní

pej
2. 2. 2015 13:32
Indonéský spisovatel protestuje proti trendu sociálních sítí. Selfies označil jako hřích a muslimské ženy, které si je pořizují, za nestydaté.
Foto: Twitter

Jakarta – Duchovní a spisovatel Felix Siauw se svými vyjádřeními dotkl tisícovek Indonésanů, když označil selfies  jako hřích proti islámskému náboženství a urážku Alláha.

selfie, Indonésie
selfie, Indonésie | Foto: Twitter

Felix Siauw má na Twitteru přes milion fanoušků a právě prostřednictvím této sociální sítě se postavil kriticky proti selfies. Lidi, kteří podlehli kouzlu autoportrétů, označil za arogantní a pyšné a muslimky s tímto koníčkem zároveň za nestydaté a necudné.

"Muslimské ženy v poslední době sdílí jeden selfie snímek za druhým. Podívám-li se na ty provokativní pózy, říkám si, kam se ztratila cudnost žen," napsal na svém Twitteru.

Kriticky se proti tomuto fenoménu postavil i v dalších komentářích. "Ti, co si pořizují selfies, jsou vinni nejhorším hříchem, pýchou," uvedl v jednom ze sedmnácti tweetů.

Fotka místo modlitby 

Proti jeho vyjádřením se zvedla vlna odporu a stovky indonéských mužů a žen začaly na protest sdílet na sociálních sítích selfies pod klíčovým slovem #Selfie4Siauw.

Z loňské studie společnosti Google zároveň vyplývá, že teleskopická hůl na focení selfies vděčí za svůj raketový vzestup právě Indonésii. The Jakarta Post rovněž uvedl, že zdejší lidé jsou "národem zamilovaným do trendu sociálních sítí."

Není to poprvé, co náboženští aktivisté shledali tento trend rouháním se proti islámu. Například loni se kritiky dočkali i muslimové, kteří stejným způsobem dokumentují každoroční pouť do Mekky.

Fotografie známé pod klíčovým slovem #hajjselfie zkritizoval například kazatel Abdul Rassak al-Badr pro saúdskoarabský deník Arab News. "Vypadá to, že jediným cílem cesty je udělat si fotku místo opravdových modliteb," uvedl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy