Nejsem kočka, ujišťoval právník při videokonferenci. Zapomněl vypnout roztomilý filtr

Magazín Magazín
10. 2. 2021 12:25
Právník z Texasu si během internetové videokonference nechal omylem zapnutý kočičí filtr. Soudce tak místo jeho obličeje viděl mluvící hlavu chlupatého mazlíčka, která mu říkala, že před webkamerou ve skutečnosti sedí advokát a že je živý a zdravý.
Sekce nejmilejší patálie se Zoomem: Já nejsem kočka, opravdu ne, ujišťuje texaský právník soudce | Video: 394th District Court of Texas

Doba koronaviru přinesla velkou úrodu nejrůznějších počítačových přešlapů. Lidé si totiž museli zvyknout na home office a ti, kteří pracovní záležitosti dosud většinou řešili osobně, často bojují s nevypočitatelností moderních technologií. Své o tom ví i texaský právník Rod Ponton, který se do on-line jednání se soudcem zapojil pod maskou kočičího avatara.

"Příteli, myslím, že jste si v nastavení videohovoru nechal spuštěný kočičí filtr," upozornil soudce Roy Ferguson advokáta, když místo jeho obličeje na obrazovce spatřil ustaranou tvář roztomilého koťátka. "Slyšíte mě, pane soudce?" reagoval Ponton se zjevnou panikou v hlase. O jeho úsměvné příhodě informoval deník The Guardian.

"Ano, slyším vás, myslím, že máte zapnutý filtr," zopakoval Ferguson. "Ano, jenomže netuším, jak se ho zbavit. Přivolal jsem si svou asistentku, která se ho teď pokouší vypnout, ale pokud se jí to nepovede, jsem připravený v jednání pokračovat i takto. Jsem živ a zdráv, nejsem kočka," uklidnil Ponton soudce. "To vidím," dodal Ferguson suše.

Aby v budoucnu k podobným trapasům nedocházelo, zveřejnil soudce následně na svém twitterovém účtu doporučení, co mají lidé zkontrolovat, než se k internetovému hovoru připojí. "Pokud víte, že si dítě hrálo s vaším počítačem, podívejte se pro jistotu v programu Zoom do kolonky možnosti videa a všechny obrazové filtry vypněte," napsal Ferguson.

Nešťastného právníka ale za jeho nepozornost nijak neodsuzoval a celou trapnou záležitost bral s nadhledem. "Podobné absurdní momenty jsou jen vedlejšími důsledky toho, jak oddaně se lidé v právnických profesích navzdory koronaviru věnují své práci. Advokáta s kočičím filtrem bych proto pochválil za to, že problém ustál se ctí," vyzdvihl soudce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy