Nejsem kočka, ujišťoval právník při videokonferenci. Zapomněl vypnout roztomilý filtr

Magazín Magazín
10. 2. 2021 12:25
Právník z Texasu si během internetové videokonference nechal omylem zapnutý kočičí filtr. Soudce tak místo jeho obličeje viděl mluvící hlavu chlupatého mazlíčka, která mu říkala, že před webkamerou ve skutečnosti sedí advokát a že je živý a zdravý.
Sekce nejmilejší patálie se Zoomem: Já nejsem kočka, opravdu ne, ujišťuje texaský právník soudce | Video: 394th District Court of Texas

Doba koronaviru přinesla velkou úrodu nejrůznějších počítačových přešlapů. Lidé si totiž museli zvyknout na home office a ti, kteří pracovní záležitosti dosud většinou řešili osobně, často bojují s nevypočitatelností moderních technologií. Své o tom ví i texaský právník Rod Ponton, který se do on-line jednání se soudcem zapojil pod maskou kočičího avatara.

"Příteli, myslím, že jste si v nastavení videohovoru nechal spuštěný kočičí filtr," upozornil soudce Roy Ferguson advokáta, když místo jeho obličeje na obrazovce spatřil ustaranou tvář roztomilého koťátka. "Slyšíte mě, pane soudce?" reagoval Ponton se zjevnou panikou v hlase. O jeho úsměvné příhodě informoval deník The Guardian.

"Ano, slyším vás, myslím, že máte zapnutý filtr," zopakoval Ferguson. "Ano, jenomže netuším, jak se ho zbavit. Přivolal jsem si svou asistentku, která se ho teď pokouší vypnout, ale pokud se jí to nepovede, jsem připravený v jednání pokračovat i takto. Jsem živ a zdráv, nejsem kočka," uklidnil Ponton soudce. "To vidím," dodal Ferguson suše.

Aby v budoucnu k podobným trapasům nedocházelo, zveřejnil soudce následně na svém twitterovém účtu doporučení, co mají lidé zkontrolovat, než se k internetovému hovoru připojí. "Pokud víte, že si dítě hrálo s vaším počítačem, podívejte se pro jistotu v programu Zoom do kolonky možnosti videa a všechny obrazové filtry vypněte," napsal Ferguson.

Nešťastného právníka ale za jeho nepozornost nijak neodsuzoval a celou trapnou záležitost bral s nadhledem. "Podobné absurdní momenty jsou jen vedlejšími důsledky toho, jak oddaně se lidé v právnických profesích navzdory koronaviru věnují své práci. Advokáta s kočičím filtrem bych proto pochválil za to, že problém ustál se ctí," vyzdvihl soudce.

 

Právě se děje

Další zprávy