Farmářka nabízí videohovory s kozami. Lidé je milují, zvou si je na pracovní jednání

Magazín Magazín
8. 2. 2021 8:00
Nudnou pracovní konferenci nebo ospalé nedělní odpoledne s rodinou hravě zpestří videohovory s kozami. Anglická farmářka je za pět liber (150 korun) původně začala nabízet jen z legrace, ale v době pandemie se z nich stal hit, a tak teď nestíhá zvedat telefonáty s objednávkami.
Kozí hovory. Kreativní nápad už majitelce vynesl přes milion a půl | Video: Cronkshaw Fold Farm

Farma v údolí Rossendale v anglickém hrabství Lancashire své podnikání dříve částečně dotovala z toho, že se tu pořádaly svatby a vzdělávací prohlídky. V době koronaviru ale o přivýdělky z těchto akcí přišla. Proto 32letá Dot McCarthyová, která hospodářství před pěti lety převzala po své matce, musela vymyslet způsob, jak díru v rozpočtu zalepit.

V dubnu loňského roku, kdy Britové prožívali první lockdown, přidala na webové stránky farmy dost neotřelou nabídku. Lidé si od ní mohli za pět liber (150 korun) na chvíli půjčit jednu z koz, které na farmě chová, a zapojit ji přes internet do probíhajícího videohovoru. Informoval o tom zpravodajský web stanice BBC.

McCarthyová svůj nápad zveřejnila spíš z legrace, aby v těžkých časech šířící se pandemie pobavila své sousedy. Když se ale druhý den ráno probudila a přihlásila se do své e-mailové schránky, našla tam skoro 200 žádostí od zájemců, kteří své videokonference skutečně chtěli zpestřit přítomností kozy.

"Byl to největší šok, co jsem kdy zažila. Z hloupého vtipu se stal obrovský úspěch," řekla majitelka farmy. Její kozy se nyní pravidelně objevují na internetových schůzkách po celém světě, od Ruska přes Čínu až po Austrálii. Někteří zákazníci navíc bývají tak spokojení, že přispějí i větším obnosem než pěti librami.

Zvířata se na videokonferencích většinou zdrží jen krátce, ale našla se i rodina, která si jednu z koz objednává opakovaně a každou sobotu ráno ji mívá k dispozici na delší schůzku. "Říkají jí Margaret, berou ji jako členku rodiny a chtějí o ní vědět každou novinku, od prvního rande až po zprávu o tom, že čeká kůzlátka," přiblížila McCarthyová.

Telefonáty s objednávkami podle svých slov už pomalu nestíhá zvedat a s připojováním koz k videohovorům jí na plný úvazek vypomáhají hned dva zaměstnanci. Díky svému šílenému nápadu ale nemusela farmu v době koronaviru zavřít, podařilo se jí udržet všechen personál a starat se o internetové zakázky taky považuje za větší zábavu než prodávat hnůj.

 

Právě se děje

Další zprávy