reklama
 
 

Prince Louise čekají křtiny ve stejný den, kdy se Alžběta II. zasnoubila. Bude mít šest kmotrů

9. 7. 2018 11:30
Křest Louise Arthura Charlese proběhne v pondělí odpoledne v londýnské Královské kapli v St. James's Palace. Soukromý obřad povede canterburský arcibiskup Justin Welby a malý princ bude pokropen vodou z řeky Jordán. Na sobě bude mít stejně jako jeho dva starší sourozenci repliku roucha, které oblékla na křtu nejstarší dcera královny Viktorie v roce 1841.

Jedenáctitýdenní princ Louis Arthur Charles, nejmladší syn prince Williama a Kate Middletonové, bude pokřtěn v pondělí odpoledne v Královské kapli v londýnském St. James's Palace.

Obřad bude podle britské BBC soukromou záležitostí a povede jej canterburský arcibiskup Justin Welby, který dohlížel na oficiality květnové svatby prince Harryho a Meghan Markleové.

Bude to zcela poprvé, kdy se objeví všechny tři děti vévodů z Cambridge společně na veřejnosti. Nejmladší Louis na sobě bude mít během křtu stejné oblečení, jako měli jeho sourozenci. Bílé saténové roucho s krajkou je replika oděvů, kterou oblékla při křtu také nejstarší dcera královny Viktorie v roce 1841. Vytvořila ji královnina švadlena Angela Kellyová.

Symbolické je i datum, 9. červenec odkazuje na zásnuby královny Alžběty II. s princem Philipem, stalo se tak v roce 1947. 

Celý ceremoniál potrvá necelou hodinu a začne ve čtyři odpoledne britského letního času, tedy v 17 hodin středoevropského letního času. Podle tradice bude Louis pokřtěn vodou z řeky Jordán. 

Kmotři prince Louise budou kamarádi vévodů: Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Robert Carter, Lady Laura Meadeová a sestřenice Kate Middletonové Lucy. 

Vévodové si dříve pro prince George a Charlotte vybrali za kmotry své blízké přátele. Jeho nejstarší bratr George, jako možný budoucí král, jich měl sedm, zatímco jejich sestra Charlotte "pouze" pět. 

Mezi hosty křtin nebude kromě kmotrů a jejich partnerů chybět také princ Charles s Camillou, čerství vévodové ze Sussexu a rodina Middletonova. 

Po obřadu bude následovat krátká čajová recepce v Clarence House, na které se bude podávat stejný dort, jenž servírovali na svatbě vévodové z Cambridge. 

V Královské kapli byla nedávno znovu pokřtěna taky Meghan Markleová, novomanželka prince Harryho a novopečená vévodkyně ze Sussexu.

Louis Arthur Charles se narodil 23. dubna v 11:01 v londýnské nemocnici St Mary's a vážil necelé čtyři kilogramy. Je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Jeho nejstarší bratr George byl taktéž pokřtěn v Královské kapli v St. James's Palace, zatímco Charlotte byla pokřtěna v kostele svaté Máří Magdalény v Sandringhamu.

Video: Novopečení vévodové ze Sussexu poprvé na veřejnosti

Při příležitosti oslav sedmdesátin prince Charlese se na veřejnosti poprvé od svatby objevili princ Harry a Meghan Markleová. | Video: Reuters |  02:09

autor: Magazín | 9. 7. 2018 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama