Prince Louise čekají křtiny ve stejný den, kdy se Alžběta II. zasnoubila. Bude mít šest kmotrů

Podívejte se na fotky členů královské rodiny z dob, kdy byli dětmi.
A takto zachytila Kate před prvními narozeninami svého prvorozeného syna, prince George, v červenci 2014.
Ale na jedné z nich pózuje také jako pravý anglický džentlmen. Tento snímek byl pořízen na rodinné dovolené, kvůli bezpečnosti však nebyla uvedena přesná lokace.
Snímky malé princezny pořídila jako vždy vévodkyně Kate.
Charles Philip Arthur George je prvním následníkem britské královny. Jeho sedmašedesátiletá sestra Anne Mountbatten-Windsorová je nyní až dvanáctá v pořadí na trůn.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
9. 7. 2018 11:30
Křest Louise Arthura Charlese proběhne v pondělí odpoledne v londýnské Královské kapli v St. James's Palace. Soukromý obřad povede canterburský arcibiskup Justin Welby a malý princ bude pokropen vodou z řeky Jordán. Na sobě bude mít stejně jako jeho dva starší sourozenci repliku roucha, které oblékla na křtu nejstarší dcera královny Viktorie v roce 1841.

Jedenáctitýdenní princ Louis Arthur Charles, nejmladší syn prince Williama a Kate Middletonové, bude pokřtěn v pondělí odpoledne v Královské kapli v londýnském St. James's Palace.

Obřad bude podle britské BBC soukromou záležitostí a povede jej canterburský arcibiskup Justin Welby, který dohlížel na oficiality květnové svatby prince Harryho a Meghan Markleové.

Bude to zcela poprvé, kdy se objeví všechny tři děti vévodů z Cambridge společně na veřejnosti. Nejmladší Louis na sobě bude mít během křtu stejné oblečení, jako měli jeho sourozenci. Bílé saténové roucho s krajkou je replika oděvů, kterou oblékla při křtu také nejstarší dcera královny Viktorie v roce 1841. Vytvořila ji královnina švadlena Angela Kellyová.

Symbolické je i datum, 9. červenec odkazuje na zásnuby královny Alžběty II. s princem Philipem, stalo se tak v roce 1947. 

Celý ceremoniál potrvá necelou hodinu a začne ve čtyři odpoledne britského letního času, tedy v 17 hodin středoevropského letního času. Podle tradice bude Louis pokřtěn vodou z řeky Jordán. 

Kmotři prince Louise budou kamarádi vévodů: Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Robert Carter, Lady Laura Meadeová a sestřenice Kate Middletonové Lucy. 

Vévodové si dříve pro prince George a Charlotte vybrali za kmotry své blízké přátele. Jeho nejstarší bratr George, jako možný budoucí král, jich měl sedm, zatímco jejich sestra Charlotte "pouze" pět. 

Mezi hosty křtin nebude kromě kmotrů a jejich partnerů chybět také princ Charles s Camillou, čerství vévodové ze Sussexu a rodina Middletonova. 

Po obřadu bude následovat krátká čajová recepce v Clarence House, na které se bude podávat stejný dort, jenž servírovali na svatbě vévodové z Cambridge. 

V Královské kapli byla nedávno znovu pokřtěna taky Meghan Markleová, novomanželka prince Harryho a novopečená vévodkyně ze Sussexu.

Louis Arthur Charles se narodil 23. dubna v 11:01 v londýnské nemocnici St Mary's a vážil necelé čtyři kilogramy. Je pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Jeho nejstarší bratr George byl taktéž pokřtěn v Královské kapli v St. James's Palace, zatímco Charlotte byla pokřtěna v kostele svaté Máří Magdalény v Sandringhamu.

Video: Novopečení vévodové ze Sussexu poprvé na veřejnosti

Při příležitosti oslav sedmdesátin prince Charlese se na veřejnosti poprvé od svatby objevili princ Harry a Meghan Markleová. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy