Když jsem jí řekl, že nebudu na svatbě, plakala, prozradil otec Meghan Markleové

Magazín Magazín
19. 6. 2018 6:37
Thomas Markle, otec vévodkyně ze Sussexu, se v rozhovoru pro britskou televizní stanici ITV rozpovídal o vztahu ke své dceři, ale i k jejímu manželovi, královské rodině a americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
Thomas Markle
Thomas Markle | Foto: Reuters

"Jsem si jist, že Meghan plakala. Oba dva zajímal především můj zdravotní stav a obávali se o moje zdraví. Svoji dceru jsem k oltáři chtěl samozřejmě odvést sám," uvedl Thomas Markle v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain britské televizní stanice ITV. 

Třiasedmdesátiletý Markle se v debatě s moderátorem mimo jiné dotkl i vztahu se svým zetěm, brexitu, amerického prezidenta Donalda Trumpa a přiblížil i to, jakým způsobem ho princ Harry požádal o ruku jeho dcery. 

"Jste skutečný gentleman. Slibte mi, že nikdy nezvednete ruku proti mojí dceři," uvedl v televizi s tím, že celé to proběhlo po telefonu. Třiasedmdesátiletý osvětlovač žije v Kalifornii. Odtud sledoval i královskou svatbu - pár dní po operaci srdce, kvůli které svoji dceru neodvedl k oltáři.

Ve vysílání dále uvedl, že s princem Harrym řešil i amerického prezidenta Donalda Trumpa. "Stěžoval jsem si mu, že se mi nelíbí Trumpovo chování. On mi odvětil, že bych mu měl dát ještě šanci," upřesnil.

Na otázku, zda princ Harry je nebo byl stoupencem amerického prezidenta, odpověděl: "Doufám, že teď to tak není, v minulosti to ale tak mohlo být."

S princem Harrym měl Markle řešit i další politické téma, a to brexit. "Nijak detailněji jsme to neprobírali. Uvedl jen, že vystoupení Velké Británie z Evropské unie je něco, co se musí zkusit," upřesnil.

Otec vévodkyně rovněž potvrdil, že se dosud neměl možnost setkat s žádným členem britské královské rodiny. Velmi rád by se setkal především s královnou Alžbětou, kterou obdivuje od svého dětství. 

Britský princ Harry si původem Američanku Meghan Markleovou vzal v sobotu 19. května na hradě Windsor. K oltáři ji nakonec místo jejího otce odvedl princ Charles. Do kaple se dostavilo šest stovek hostů z řad rodiny i přátel.

Celý obřad sledovala většina světových médií a britská královská rodina se rozhodla přenášet přímý přenos obřadu také na YouTube. Událost údajně sledovalo 2,5 miliardy lidí po celém světě.

Odborníci na odezírání ze rtů se zaměřili na to, co si princ Harry a Meghan Markleová říkali při svatebním obřadu a krátce po něm. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 1 hodinou

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy