"Je velmi bolestivé vidět, jak internetové obchody vydělávají na smrti mého syna a dalších obětí," citoval web LADbible Shirley Hughesovou. Jejího hluchoněmého syna Tonyho zavraždil Dahmer v roce 1991, dva měsíce předtím, než policie kanibala z Milwaukee dopadla. Za vraždu 17 mladých mužů dostal později doživotní vězení.
Matka odsoudila správce internetové aukční síně eBay za to, že prodej kostýmů ve stylu sériového vraha vůbec povolili, a vyzvala je k okamžitému odstranění inzerátů. Zároveň vyjádřila přání, aby výdělky z prodeje zamířily k rodinám obětí. Mluvčí eBaye uvedl, že vedení firmy bere stížnost Hughesové velmi vážně.
"Naše zásady komunity, s nimiž musí všichni uživatelé souhlasit, nedovolují prodej zboží, které se jakkoli snaží těžit z lidského utrpení. Je nepřípustné vydělávat na výrobcích, které oslavují zločince a nejsou dostatečně citlivé vůči jejich obětem. Proto všechny propriety spojené s Dahmerem vyhodnotíme, a když bude třeba, vyvodíme potřebná opatření," slíbil mluvčí.
(Ne)úcta k pozůstalým
Shirley Hughesová se už dříve vymezila vůči seriálu, který o sériovém vrahovi natočila společnost Netflix. Vadilo jí, že tvůrci nekontaktovali rodiny obětí, i že se ve svém zpracování podle jejího názoru nedrželi skutečnosti. "Nechápu, jak mohli jen tak použít naše jména a pustit seriál do světa, aniž by se nás na cokoli zeptali," zdůraznila pětaosmdesátiletá žena.
Seriál Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera kritizují i další pozůstalí. Výhrady vůči němu má například Eric Perry, bratranec Errola Lindseyho, kterého Dahmer zavraždil v jeho 19 letech. "Když filmaři uvádějí, že seriál natočili s úctou k obětem a na počest jejich rodinám, nechápu, proč se nikomu z nás neozvali," upozornil.