Dahmer, klaun zabiják či rostovský řezník. Jak vypadali ve skutečnosti sérioví vrazi

Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
14. 10. 2022 11:13
Při mučení svých obětí projevovali výjimečnou krutost a soucit jim scházel. Mnozí z nich přitom vynikali nadprůměrnou inteligencí, a někteří dokonce s gustem sledovali, jak po nich policisté pátrají. Sadistické zločiny sériových vrahů dodnes budí hrůzu, a možná právě proto o nich tak rádi vyprávějí filmaři.

Projděte si příběhy Edmunda Kempera, Teda Bundyho nebo Jeffreyho Dahmera, o kterých nedávno vznikly divácky úspěšné seriály na Netflixu.

Jeffrey Dahmer, který si později vysloužil přezdívku kanibal z Milwaukee, se narodil v roce 1960 v americkém Wisconsinu. Vyrůstal v problematickém rodinném prostředí - hypochondrická matka trpěla depresí, otec trávil většinu času mimo domov.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy