Muž opustil práci finančníka a stal se umělcem. Místo životopisu posílá svou malou Lego figurku

mdan
9. 10. 2017 15:07
Velšský umělec Andy Morris vyměnil před lety velký svět financí za uměleckou sféru. Po vystudování designu založil společnost Little Big Art pod jejíž značkou vytvořil sérii uměleckých děl inspirovaných Legem. Teď hledá další pracovní příležitosti a místo klasického papírového životopisu posílá svou mini Lego figurku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřiatřicetiletý Andy Morris z Velké Británie opustil před lety svět velkých financí, papírování a miliónových účtů ve švýcarské pojišťovně Zurich Insurance a vyměnil jej za studio plné plastových hraček. Alespoň tak velšský umělec sám sebe popisuje.

Před pěti lety se rozhodl vystudovat umění a design na University of South Wales a záhy na to založil společnost Little Big Art. Pod její hlavičkou vytvořil sérii uměleckých děl nesoucí ikonografii slavného výrobce hraček Lego. Jeho práce měla zaznamenala úspěch nejen ve Velké Británii, ale také ve Spojených státech. Výstavu dokonce navštívil sám dánský vlastník Lega Kjeld Kirk Kristiansen.

Lego figurka místo životopisu

Nyní hledá další pracovní příležitosti. Aby si byl jistý, že jeho životopis  jen tak někde nezaloží, rozesílá místo papírového resumé svou mini podobenku ve formě Lego figurky.

Panáček s černým kufříkem a domnělým CV v ruce je zabalen v poněkud netradiční krabičce, prozrazující o Morrisovi to nejdůležitější. Kromě jména, věku a specializace se personalista na druhé straně krabičky může dočíst, že vystavoval v zahraničí, zlomil galerijní rekordy a jako plastová hračka vypadá skvěle.

Morris tvrdí, že vyměnit finanční obor za ten umělecký patří k jeho nejlepším životním rozhodnutím. Zároveň doufá, že jeho netradiční životopis zaujme firmu, kterou by zaujaly jeho tvůrčí ambice.

Video: Zloděj si při krádeži krabic s Lego stavebnicemi vesele poskakoval

Kamery zachytily zloděje Lega na útěku. S krabicemi stavebnice si vesele poskakoval | Video: PČR
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy