Lego se vrací na plátna. Ninjago vypadá zábavně, tak okouzlující jako Lego příběh ale nebude

Martin Svoboda Martin Svoboda
29. 7. 2017 5:00
Takřka geniální Lego příběh odstartoval před třemi lety novou sérii animáků. Do kin půjde v září třetí pokračování s podtitulem Ninjago, které sice s velkou pravděpodobností tak chytré a okouzlující nebude, má ale potenciál, aby dobu, než se Lego trend omrzí, o pár měsíců natáhlo.
Trailer k filmu Lego Ninjago | Video: Vertical Entertainment CZ

Lego příběh se přes všechna očekávání stal jedním z nejlepších animovaných filmů posledních let a jeho originalita a svěžest zdaleka předčila očekávání pouhé celovečerní reklamy na slavnou stavebnici.

Úspěch, jaký nemohlo čekat ani studio Warner Bros., producenty dovedl ke snaze na hyperaktivní zábavu navázat, byť již bez tvůrčího dua Phil Lord a Christopher Miller, které se přesunulo k lukrativnějším projektům.

Jedním z nich byla mimochodem sólovka Hana Sola ze světa Star Wars, nicméně studio Disney nedávno oba režiséry propustilo kvůli "kreativním neshodám". Ty si není těžké představit - konzervativní Hvězdné války nejsou zrovna otevřené blbnutí a nápaditosti Millera a Lorda.

Lego Batmanovi oba tvůrci každopádně chyběli a ačkoliv snímek ostudu neudělal, kouzlo jeho předchůdce se nepodařilo zopakovat. Ukázalo se však, že si producenti uvědomují, co se na originálu tak líbilo, a pokoušejí se to celkem úspěšně naklonovat. Nyní se chystá třetí díl s podtitulem Ninjago a zdá se, že všechny karty jsou na stole.

I trailery opět slibují divokou postmoderní jízdu plnou popkulturních odkazů, spoustu akce a trademarky, jež si diváci tak rychle oblíbili. To vše naroubováno na prostředí pseudoasijských bojových umění.

Režie se chopil Charlie Bean, jenž zatím pracoval hlavně v televizi, a scénář napsali bratři Dan a Kevin Hagemanovi, kteří mají na kontě jen nepříliš známý Lego seriál Ninjago z roku 2011, na nějž nyní volně navazují. Hlasy poskytnou i známé osobnosti, například Olivia Munnová, Dave Franco, Jackie Chan nebo Michael Peña.

Ninjago má jistě šanci být povedenou zábavou, i když se nezdá pravděpodobné, že by mohlo překvapit a okouzlit jako nečekaně chytrý Lego příběh. Poprvé je jen jednou.

Už dříve existovaly desítky filmů propagujících stavebnici Lego, ale až v roce 2014 překročily hranici reklamní kampaně a staly se plnohodnotným dílem. Obstojí i Ninjago? Potenciál má, ale dozvíme se to až 21. září, kdy film vstoupí do kin. 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Podezřelého z napadení seniorky v metru poslal soud do vazby, hrozí mu dva roky vězení

Pražská policie muže podezřelého z útoku na seniorku v metru obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Soud ho poslal do vazby. Hrozí mu až dva roky vězení. Řekl to v pátek mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Na webu znovu požádal o to, aby se policii ozvali svědci napadení. Pachatel minulý týden zaútočil na Proseku na devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla.

Policie o napadení informovala ve středu. Podezřelého zadržela ve čtvrtek ráno v Praze 5 podle informací od revizora dopravního podniku. Útočníka poznal na videozáznamu, který policie zveřejnila.

Seniorka si chtěla minulý týden ve středu v soupravě metra ve stanici Prosek sednout na sedadlo, na kterém muž ležel a celé ho zabíral. Když ji napadl, zastali se jí další cestující. Útočníka se jim sice zadržet nepodařilo, kamera ve stanici ale zachytila jeho tvář. Ženu kvůli zranění v obličeji ošetřili zdravotničtí záchranáři. Útočník jí také poškodil brýle, škoda je více než 3000 korun.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
Další zprávy