reklama
 
 

Zemřela nejstarší panda chovaná v zajetí, v přepočtu na lidský věk překonala stovku

Aktualizováno 16. 10. 2016 17:53
Nejstarší panda chovaná v zajetí zemřela v hongkongském zábavním parku. Informoval o tom server BBC. Život zvířete, které se v přepočtu na lidský věk dožilo víc než stovky, museli kvůli velmi špatnému zdravotnímu stavu ukončit veterináři.

Hongkong - V hongkongském zábavním parku zemřela ve věku 38 let nejstarší panda chovaná v zajetí. Informoval o tom server BBC. Pandí samička Ťia-ťia se narodila v roce 1978 v čínském městě S’-čchuan a v roce 1999 se dostala do Hongkongu jako dárek u příležitosti oslav druhého výročí předání ostrova pod čínskou správu.

Podle místních médií se zdravotní stav pandy v uplynulých týdnech rychle zhoršoval a zvíře ztratilo chuť k jídlu. Veterináři se nakonec pandu rozhodli utratit, píše BBC.

Ťia-ťia, jejíž jméno v překladu znamená dokonalost, loni překonala rekord pandy Tu-tu. Ta se dožila 36 let a 11 měsíců a většinu života strávila v zoo v čínském Wu-chanu.

Pandy se na svobodě obvykle dožívají zhruba 20 let a v zajetí žijí většinou o pět let déle. V přepočtu na lidský věk se Ťia-ťia podle BBC dožila více než sta let.

autor: ČTK | 16. 10. 2016 17:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama