Učitel blokoval rušičkou mobily žáků. Škola ho suspendovala

Magazín Magazín
5. 6. 2015 7:30
Kalifornský učitel chtěl zabránit žákům, aby používali mobil během vyučování. Svým činem pobouřil nejenom rodiče, ale i školní inspekci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Land O 'Lakes (Florida) – Učitel přírodních věd Dean Liptak udělal krátký proces se všemi svými studenty, kteří místo výuce věnovali pozornost mobilním telefonům. Na smartphony svých žáků použil rušičku signálu, kvůli čemuž byl dočasně suspendován, informoval zpravodajský server 10news.

"Nechtěl jsem způsobit žádné problémy. Domníval jsem se, že rušičky jsou zákonem povoleny, pokud nejsou použity k něčemu nekalému," obhajoval svoje rozhodnutí před vyšetřovací komisí školské rady.

Kantorovo jednání kromě nadřízených kritizovali i rodiče žáků. "Vůbec si nechci představit, že by do školy vnikl psychopatický střelec, a děti by neměly možnost přivolat si pomoc, protože jim nebudou fungovat mobily," uvedl jeden z rozzlobených otců.

Podobně argumentovali i členové rady a vrchní inspekce, jejich postoj byl ale mnohem kritičtější. Podle nich se Liptak mohl dopustit i trestného činu.

Suspendovat učitele na několik dní se komise rozhodla i na základě zkušeností z minulosti. Nešlo totiž o první exces horlivého pedagoga. V roce 2013 byl komisí pokárán kvůli agresivně položeným otázkám v rámci testu z fyziky, ve kterém chtěl spočítat rychlost studenta hozeného proti zdi svým pedagogem nebo hmotnost auta jedoucího přes dítě.

"Nabyli jsme dojmu, že si z minulosti nevzal žádné ponaučení, tak jsme ho chtěli zastavit alespoň tentokrát," dodala mluvčí školské rady.

Svým extrémním výchovným opatřením ale nesklidil jen kritiku. Na jeho stranu se postavilo několik rodičů, kteří ho popsali jako velmi starostlivého pedagoga se zájmem o své studenty.

Za ideál považujeme "všem stejně". Je to komunistické mystérium. Nejsme stejní, ale všichni můžeme mít radost. Ve třídě může mít i slabý žák radost z toho, že něco objevil, říká pedagog Milan Hejný. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy