Za sex na pláži 2,5 roku vězení. Milence usvědčilo video

jaz
13. 7. 2015 16:32
Američan si vyslechl trest za obscénní chování na veřejné pláži, kde měl před zraky nezletilých provozovat sex se svojí přítelkyní. Floridská justice teď eviduje milence jako sexuální delikventy.

Miami – José Caballero a Elissa Alvarez provozovali podle videozáznamu v loňském roce na Bradenton Beach na západě Floridy sex. Policii si podle informací serveru WPTV stěžovalo hned několik lidí, kteří museli aktu přihlížet i se svými dětmi. Milence u soudu usvědčilo právě inkriminované video. 

Dvojice byla po přivolání hlídky okamžitě zatčena a hrozilo jí až 15 let vězení. Soud nakonec rozhodl o trestu ve výši 2,5 roku pro José Caballera, ženu vzhledem k dřívější trestní bezúhonnosti do vězení neposlal.

Začátkem května proběhl proces se 40letým osobním trenérem Caballerem a jeho o polovinu mladší přítelkyní, která pracuje jako servírka. Během pouhého dne, kdy probíhalo přelíčení, předložila žaloba během 15 minut důkazy, na základě kterých dokázala porota rozhodnout o vině mileneckého páru. 

Video, které delikventy usvědčilo.
Video, které delikventy usvědčilo. | Foto: YouTube

Milostné hrátky dvojici vynesly mnohem menší tresty, než se původně předpokládalo. Horní hranice totiž činila 15 let vězení. Rodiny odsouzených nepovažovaly sex na pláži za tak závažný zločin a navrhovaná sazba je doslova šokovala.

Soud teď vynesl rozsudek, který zněl 2,5 roku nepodmíněného vězení pro José Caballera, který si už v minulosti odpykal trest za obchodování s drogami. Jeho přítelkyně Elissa Alvarez byla propuštěna s ohledem na čistý rejstřík a k již strávené době ve vazební věznici.

Oba se hodlají odvolat a stále tvrdí, že k žádnému sexuálnímu aktu nedošlo. "Nemyslím si, že by měla porota jakoukoli pochybnost o tom, že to byl pohlavní styk," řekl v květnu asistent státního zástupce Anthony Dafonseca. Elissa Alvarez ale tvrdí, že s partnerem pouze laškovala a snažila se ho vzbudit.

Oba hříšníci budou navíc zapsáni do evidence sexuálních delikventů. Podle svědků totiž měla jejich nevhodnému chování přihlížet tříletá dívka. Prokurátoři tak trvali na vyšších trestech, aby bylo i ostatním jasné, co je na floridských plážích zakázáno. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy