Za sex na pláži 2,5 roku vězení. Milence usvědčilo video

jaz
13. 7. 2015 16:32
Američan si vyslechl trest za obscénní chování na veřejné pláži, kde měl před zraky nezletilých provozovat sex se svojí přítelkyní. Floridská justice teď eviduje milence jako sexuální delikventy.

Miami – José Caballero a Elissa Alvarez provozovali podle videozáznamu v loňském roce na Bradenton Beach na západě Floridy sex. Policii si podle informací serveru WPTV stěžovalo hned několik lidí, kteří museli aktu přihlížet i se svými dětmi. Milence u soudu usvědčilo právě inkriminované video. 

Dvojice byla po přivolání hlídky okamžitě zatčena a hrozilo jí až 15 let vězení. Soud nakonec rozhodl o trestu ve výši 2,5 roku pro José Caballera, ženu vzhledem k dřívější trestní bezúhonnosti do vězení neposlal.

Začátkem května proběhl proces se 40letým osobním trenérem Caballerem a jeho o polovinu mladší přítelkyní, která pracuje jako servírka. Během pouhého dne, kdy probíhalo přelíčení, předložila žaloba během 15 minut důkazy, na základě kterých dokázala porota rozhodnout o vině mileneckého páru. 

Video, které delikventy usvědčilo.
Video, které delikventy usvědčilo. | Foto: YouTube

Milostné hrátky dvojici vynesly mnohem menší tresty, než se původně předpokládalo. Horní hranice totiž činila 15 let vězení. Rodiny odsouzených nepovažovaly sex na pláži za tak závažný zločin a navrhovaná sazba je doslova šokovala.

Soud teď vynesl rozsudek, který zněl 2,5 roku nepodmíněného vězení pro José Caballera, který si už v minulosti odpykal trest za obchodování s drogami. Jeho přítelkyně Elissa Alvarez byla propuštěna s ohledem na čistý rejstřík a k již strávené době ve vazební věznici.

Oba se hodlají odvolat a stále tvrdí, že k žádnému sexuálnímu aktu nedošlo. "Nemyslím si, že by měla porota jakoukoli pochybnost o tom, že to byl pohlavní styk," řekl v květnu asistent státního zástupce Anthony Dafonseca. Elissa Alvarez ale tvrdí, že s partnerem pouze laškovala a snažila se ho vzbudit.

Oba hříšníci budou navíc zapsáni do evidence sexuálních delikventů. Podle svědků totiž měla jejich nevhodnému chování přihlížet tříletá dívka. Prokurátoři tak trvali na vyšších trestech, aby bylo i ostatním jasné, co je na floridských plážích zakázáno. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 26 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy