Za sex na pláži 2,5 roku vězení. Milence usvědčilo video

jaz
13. 7. 2015 16:32
Američan si vyslechl trest za obscénní chování na veřejné pláži, kde měl před zraky nezletilých provozovat sex se svojí přítelkyní. Floridská justice teď eviduje milence jako sexuální delikventy.

Miami – José Caballero a Elissa Alvarez provozovali podle videozáznamu v loňském roce na Bradenton Beach na západě Floridy sex. Policii si podle informací serveru WPTV stěžovalo hned několik lidí, kteří museli aktu přihlížet i se svými dětmi. Milence u soudu usvědčilo právě inkriminované video. 

Dvojice byla po přivolání hlídky okamžitě zatčena a hrozilo jí až 15 let vězení. Soud nakonec rozhodl o trestu ve výši 2,5 roku pro José Caballera, ženu vzhledem k dřívější trestní bezúhonnosti do vězení neposlal.

Začátkem května proběhl proces se 40letým osobním trenérem Caballerem a jeho o polovinu mladší přítelkyní, která pracuje jako servírka. Během pouhého dne, kdy probíhalo přelíčení, předložila žaloba během 15 minut důkazy, na základě kterých dokázala porota rozhodnout o vině mileneckého páru. 

Video, které delikventy usvědčilo.
Video, které delikventy usvědčilo. | Foto: YouTube

Milostné hrátky dvojici vynesly mnohem menší tresty, než se původně předpokládalo. Horní hranice totiž činila 15 let vězení. Rodiny odsouzených nepovažovaly sex na pláži za tak závažný zločin a navrhovaná sazba je doslova šokovala.

Soud teď vynesl rozsudek, který zněl 2,5 roku nepodmíněného vězení pro José Caballera, který si už v minulosti odpykal trest za obchodování s drogami. Jeho přítelkyně Elissa Alvarez byla propuštěna s ohledem na čistý rejstřík a k již strávené době ve vazební věznici.

Oba se hodlají odvolat a stále tvrdí, že k žádnému sexuálnímu aktu nedošlo. "Nemyslím si, že by měla porota jakoukoli pochybnost o tom, že to byl pohlavní styk," řekl v květnu asistent státního zástupce Anthony Dafonseca. Elissa Alvarez ale tvrdí, že s partnerem pouze laškovala a snažila se ho vzbudit.

Oba hříšníci budou navíc zapsáni do evidence sexuálních delikventů. Podle svědků totiž měla jejich nevhodnému chování přihlížet tříletá dívka. Prokurátoři tak trvali na vyšších trestech, aby bylo i ostatním jasné, co je na floridských plážích zakázáno. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy