Spisovatel zabil prostitutku podle své knihy. Dostal 25 let

ČTK ČTK
2. 7. 2015 9:55
Začínající italský spisovatel popsal vraždu prostitutky ve své knize, jejíž rukopis policie našla u mrtvé ženy v bytě. Soud umělce poslal na 25 let do vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Turín (Itálie) – Na 25 let do vězení poslal soud v Turíně začínajícího spisovatele, který ve své nevydané detektivce nazvané Růže a lev vylíčil brutální vraždu prostitutky - a pak ji podle své literární předlohy spáchal. Informoval o tom list The Times.

Sedmatřicetiletý Daniele Ughetto Piampaschet byl shledán vinným, že dvaceti bodnými ranami zabil dvacetiletou nigerijskou prostitutku Anthonii Egbunovou a pak její tělo hodil do řeky.

Když policie po jejím zmizení v roce 2011 prohledávala její byt, našla v něm rukopis detektivky. Vyšetřováním se zjistilo, že autorem rukopisu je Ughetto Piampaschet, absolvent filozofie, který studoval náboženství etnické skupiny Edo v Nigérii.

Rukopis vypráví příběh turínského rodáka, který platí za sex nigerijské prostitutce, ale začne žárlit na její další zákazníky, kteří jsou "čím dál chlípnější a nechutnější".

Proto ji nakonec zabije - podle rukopisu uškrcením - ve stejné uličce, kde Anthonia Egbunová "šlapala chodník". I prostitutka v jeho rukopise se jmenuje Anthonia a fiktivní vrah svůj čin ospravedlňuje tím, že zabít ji "byl jediný způsob, jak uchovat její čistotu".

Policie našla víc než 1900 záznamů o telefonátech mezi Ughettem Piampaschetem a Anthonií Egbunovou a také štos dopisů, které si psali. V jednom z nich jí napsal: "Miluju tě, ale už mě unavuje ta tvoje práce. Kdy odejdeš z ulice? Prosím, nech je být, můžeme vydělávat peníze i jinak."

Na rozdíl od své fiktivní postavy nespáchal Ughetto Piampaschet po vraždě sebevraždu. Dál žil u svých rodičů, protože byl nezaměstnaný, dokud ho nepřišla zatknout policie.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů jako odvetu za podobný krok Washingtonu, oznámil podle Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy