Spisovatel zabil prostitutku podle své knihy. Dostal 25 let

ČTK ČTK
2. 7. 2015 9:55
Začínající italský spisovatel popsal vraždu prostitutky ve své knize, jejíž rukopis policie našla u mrtvé ženy v bytě. Soud umělce poslal na 25 let do vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Turín (Itálie) – Na 25 let do vězení poslal soud v Turíně začínajícího spisovatele, který ve své nevydané detektivce nazvané Růže a lev vylíčil brutální vraždu prostitutky - a pak ji podle své literární předlohy spáchal. Informoval o tom list The Times.

Sedmatřicetiletý Daniele Ughetto Piampaschet byl shledán vinným, že dvaceti bodnými ranami zabil dvacetiletou nigerijskou prostitutku Anthonii Egbunovou a pak její tělo hodil do řeky.

Když policie po jejím zmizení v roce 2011 prohledávala její byt, našla v něm rukopis detektivky. Vyšetřováním se zjistilo, že autorem rukopisu je Ughetto Piampaschet, absolvent filozofie, který studoval náboženství etnické skupiny Edo v Nigérii.

Rukopis vypráví příběh turínského rodáka, který platí za sex nigerijské prostitutce, ale začne žárlit na její další zákazníky, kteří jsou "čím dál chlípnější a nechutnější".

Proto ji nakonec zabije - podle rukopisu uškrcením - ve stejné uličce, kde Anthonia Egbunová "šlapala chodník". I prostitutka v jeho rukopise se jmenuje Anthonia a fiktivní vrah svůj čin ospravedlňuje tím, že zabít ji "byl jediný způsob, jak uchovat její čistotu".

Policie našla víc než 1900 záznamů o telefonátech mezi Ughettem Piampaschetem a Anthonií Egbunovou a také štos dopisů, které si psali. V jednom z nich jí napsal: "Miluju tě, ale už mě unavuje ta tvoje práce. Kdy odejdeš z ulice? Prosím, nech je být, můžeme vydělávat peníze i jinak."

Na rozdíl od své fiktivní postavy nespáchal Ughetto Piampaschet po vraždě sebevraždu. Dál žil u svých rodičů, protože byl nezaměstnaný, dokud ho nepřišla zatknout policie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy