Voják ze Star Wars putuje Austrálií. Vybírá peníze pro děti

Magazín Magazín
12. 11. 2014 8:40
Muž v kostýmu je přes rok na cestě, chce získat peníze pro dětskou nemocnici v Melbourne.
Scott Loxley na cestě
Scott Loxley na cestě | Foto: Scott Loxley / Facebook

Sydney – Sedmačtyřicetiletý otec tří dětí se rozhodl, že přejde Austrálii v obleku Stormtroopera, vojáka Impéria ze Star Wars. Na cestě je již přes rok a za tu dobu prochodil dvacet párů bot, živil se mrtvolami zvířat sražených auty a spal v příkopech u silnice, informoval web Mashable.

Scott Loxley na cestě
Scott Loxley na cestě | Foto: Scott Loxley / Facebook

Scott Loxley má v nohách devět tisíc kilometrů, k naplnění cíle mu zbývá ujít ještě dalších šest tisíc. Putovat tedy bude minimálně do léta příštího roku.

Scott se rozhodl absolvovat cestu napříč zemí, aby získal peníze pro dětskou nemocnici v Melbourne. Proto na sobě nosí kostým z filmové série Star Wars.

Chce to nejlepší pro své děti

"Jsem otec, a kdyby se do nemocnice dostalo jedno z mých dětí, tak bych si přál, aby se o něj staral jen ten nejlepší personál, který by měl k dispozici špičkové vybavení," napsal Loxley na svůj Facebook, kam pravidelně umisťuje fotky a postřehy z cesty.

Jeho cílem je vybrat 100 tisíc australských dolarů (necelé dva miliony korun), zatím získal na konto dětské nemocnice přes 22 tisíc.

V roce 2012 cestoval v kostýmu vojáka z Hvězdných válek jednadvacetiletý mladík.
V roce 2012 cestoval v kostýmu vojáka z Hvězdných válek jednadvacetiletý mladík. | Video: YouTube

Na cestě bojuje především sám se sebou. "Je mi ze sebe už špatně. Chápu, proč s sebou mají ostatní doprovod, člověk se jinak nerozptýlí," vysvětluje. Dalším problémem je jídlo. Scott se živí například hady a ještěrkami, které se vyhřívají na rozpálené australské silnici.

Scott Loxley je v australských médiích velkou hvězdou, přestože nejde o prvního cestovatele v takto kuriózním kostýmu. Před dvěma roky se vydal na pět tisíc kilometrů dlouhou pouť z Perthu do Sydney jednadvacetiletý mladík, který byl rovněž oblečen jako voják ze Star Wars.

 

Právě se děje

Další zprávy