Voják ze Star Wars putuje Austrálií. Vybírá peníze pro děti

Magazín Magazín
12. 11. 2014 8:40
Muž v kostýmu je přes rok na cestě, chce získat peníze pro dětskou nemocnici v Melbourne.
Scott Loxley na cestě
Scott Loxley na cestě | Foto: Scott Loxley / Facebook

Sydney – Sedmačtyřicetiletý otec tří dětí se rozhodl, že přejde Austrálii v obleku Stormtroopera, vojáka Impéria ze Star Wars. Na cestě je již přes rok a za tu dobu prochodil dvacet párů bot, živil se mrtvolami zvířat sražených auty a spal v příkopech u silnice, informoval web Mashable.

Scott Loxley na cestě
Scott Loxley na cestě | Foto: Scott Loxley / Facebook

Scott Loxley má v nohách devět tisíc kilometrů, k naplnění cíle mu zbývá ujít ještě dalších šest tisíc. Putovat tedy bude minimálně do léta příštího roku.

Scott se rozhodl absolvovat cestu napříč zemí, aby získal peníze pro dětskou nemocnici v Melbourne. Proto na sobě nosí kostým z filmové série Star Wars.

Chce to nejlepší pro své děti

"Jsem otec, a kdyby se do nemocnice dostalo jedno z mých dětí, tak bych si přál, aby se o něj staral jen ten nejlepší personál, který by měl k dispozici špičkové vybavení," napsal Loxley na svůj Facebook, kam pravidelně umisťuje fotky a postřehy z cesty.

Jeho cílem je vybrat 100 tisíc australských dolarů (necelé dva miliony korun), zatím získal na konto dětské nemocnice přes 22 tisíc.

V roce 2012 cestoval v kostýmu vojáka z Hvězdných válek jednadvacetiletý mladík.
V roce 2012 cestoval v kostýmu vojáka z Hvězdných válek jednadvacetiletý mladík. | Video: YouTube

Na cestě bojuje především sám se sebou. "Je mi ze sebe už špatně. Chápu, proč s sebou mají ostatní doprovod, člověk se jinak nerozptýlí," vysvětluje. Dalším problémem je jídlo. Scott se živí například hady a ještěrkami, které se vyhřívají na rozpálené australské silnici.

Scott Loxley je v australských médiích velkou hvězdou, přestože nejde o prvního cestovatele v takto kuriózním kostýmu. Před dvěma roky se vydal na pět tisíc kilometrů dlouhou pouť z Perthu do Sydney jednadvacetiletý mladík, který byl rovněž oblečen jako voják ze Star Wars.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Stát by mohl mít větší přehled o práci a odpočinku strojvedoucích, novelu schválili poslanci

Stát by mohl mít větší přehled o pracovní době a odpočinku strojvedoucích. Úřady budou moci pomocí monitoringu jejich licencí jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny u jednoho dopravce v době odpočinku například pro jiného dopravce. Počítá s tím vládní novela drážního zákona, kterou v pátek schválila Sněmovna. Nyní ji projedná Senát. Pokud by novelu z nějakého důvodu vrátil do Sněmovny, poslanci už by se jí kvůli volbám nestihli zabývat.

Podle dřívějšího vyjádření náměstka ministra dopravy Jakuba Kopřivy neví úřady doopravdy, zda jsou strojvedoucí přetěžováni, či nikoli. Navrhované opatření má pomoci státu zjistit, jestli tomu tak je. Vláda pak bude moci případně přijmout příslušná opatření.

Nehody na železnici byly velkým tématem loni v létě. Vyžádaly si i několik obětí a zraněných. Situací se zabývalo ministerstvo dopravy, které sestavilo bezpečnostní komisi pro řešení situace na železnici. Letos v létě vyvolala pozornost tragická nehoda u Domažlic, kde se srazil rychlík s regionálním vlakem. Nehoda si vyžádala tři životy a desítky zraněných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy