VIDEO Modelky místo letušek. Aerolinky pobouřily feministky

pej
18. 2. 2014 22:25
Novozélandské aerolinky propagujíci bezpečnost v letecké dopravě si pro své instruktážní video najaly modelky známé z magazínu Sports Illustrated.
Aerolinky najaly modelky z časopisu Sports Illustrated
Aerolinky najaly modelky z časopisu Sports Illustrated | Foto: Youtube

Video – Letecká společnost Air New Zeland před dvěma roky propagovala svoje služby zábavným videem, v němž se nechala inspirovat fantaskním světem hobitů a elfů. Klip se stal virálním hitem a na YouTube ho zhlédlo přes 12 miliónů lidí.

Nový spot aerolinek se však nese v poněkud odlehčenějším duchu. Video s názvem Safety in Paradise vzniklo na Cookových ostrovech a místo obyčejných letušek si firma najala spoře oděné modelky z časopisu Sports Illustrated, které vysvětlují bezpečnostní instrukce týkající se letu.

Video viděly již dva miliony uživatelů YouTube a stihlo vyvolat kromě pozitivních ohlasů i ty negativní.

Svérázná propagace bezpečnosti při cestování letadlem
Svérázná propagace bezpečnosti při cestování letadlem | Video: YouTube

"Chci, aby mě lidé brali vážně. Teď mám pocit, že na mě je nejzajímavější moje pohlaví," kritizuje v The Sydney Morning Herald video známá feministka Deborah Russell, která přednáší na univerzitě Massey University na Novém Zélandu. 

Mluvčí letecké společnosti Andrew Aitken klip brání a dodává: "Dali jsme si záležet na tom, abychom vytvořili zajímavé a hlavně vkusné video."

 

Právě se děje

před 12 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 37 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy