Svět zasáhla "hobitománie", Středozemě má i svoje aerolinky

mp
8. 12. 2013 21:03
Novozélandské aerolinky lákají na cestu do Středozemě a baví tím celý internet.
Video: Youtube

Video - Fantasy trilogie Hobit vznikla podobně jako Pán prstenů na Novém Zélandě, čehož šikovně využily ve svém reklamním spotu Air New Zeland. Klip se rázem stal virálním hitem a do dnešního dne zaznamenal přes dva miliony zhlédnutí.

Novozélandské aerolinky zvolily podobnou kampaň již před rokem, kdy v rámci premiéry prvního dílu Hobita pobavily přes 12 milionů uživatelů YouTube videem o bezpečnosti. 

Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť si odbyl světovou premiéru 2. prosince a během pár dnů dorazí i do českých kin. V hlavních rolích se představí Martin Freeman, Ian McKellen či Orlando Bloom. Režie se opět ujal Peter Jackson. Premiéra závěrečného dílu Hobit: Tam a zase zpátky je naplánovaná na prosinec 2014.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy