Svět zasáhla "hobitománie", Středozemě má i svoje aerolinky

mp
8. 12. 2013 21:03
Novozélandské aerolinky lákají na cestu do Středozemě a baví tím celý internet.
Video: Youtube

Video - Fantasy trilogie Hobit vznikla podobně jako Pán prstenů na Novém Zélandě, čehož šikovně využily ve svém reklamním spotu Air New Zeland. Klip se rázem stal virálním hitem a do dnešního dne zaznamenal přes dva miliony zhlédnutí.

Novozélandské aerolinky zvolily podobnou kampaň již před rokem, kdy v rámci premiéry prvního dílu Hobita pobavily přes 12 milionů uživatelů YouTube videem o bezpečnosti. 

Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť si odbyl světovou premiéru 2. prosince a během pár dnů dorazí i do českých kin. V hlavních rolích se představí Martin Freeman, Ian McKellen či Orlando Bloom. Režie se opět ujal Peter Jackson. Premiéra závěrečného dílu Hobit: Tam a zase zpátky je naplánovaná na prosinec 2014.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy