Svět zasáhla "hobitománie", Středozemě má i svoje aerolinky

mp
8. 12. 2013 21:03
Novozélandské aerolinky lákají na cestu do Středozemě a baví tím celý internet.
Video: Youtube

Video - Fantasy trilogie Hobit vznikla podobně jako Pán prstenů na Novém Zélandě, čehož šikovně využily ve svém reklamním spotu Air New Zeland. Klip se rázem stal virálním hitem a do dnešního dne zaznamenal přes dva miliony zhlédnutí.

Novozélandské aerolinky zvolily podobnou kampaň již před rokem, kdy v rámci premiéry prvního dílu Hobita pobavily přes 12 milionů uživatelů YouTube videem o bezpečnosti. 

Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť si odbyl světovou premiéru 2. prosince a během pár dnů dorazí i do českých kin. V hlavních rolích se představí Martin Freeman, Ian McKellen či Orlando Bloom. Režie se opět ujal Peter Jackson. Premiéra závěrečného dílu Hobit: Tam a zase zpátky je naplánovaná na prosinec 2014.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy