Sport Illustrated Swimsuit: 50 let kontroverzního časopisu

jaz
20. 1. 2014 18:14
Speciální vydání slavného časopisu Sport Illustrated slaví kulaté výročí. Co stojí za vznikem kontroverzního periodika a kdo zdobil titulní stránky během posledních 50 let?
Kate Upton na obálce Sports Illustrated Swimsuit 2014
Kate Upton na obálce Sports Illustrated Swimsuit 2014 | Foto: Profimédia

Sport Illustrated Swimsuit Issue slaví 50. výročí své existence. S tímto speciálním vydáním sportovního časopisu začal editor André Laguerre. Mimořádná "plavková edice" se slavnými modelkami byla jakousi vycpávkou mezi běžnými, ryze sportovními čísly, a to většinou během okurkové sezóny v zimních měsících.

První číslo vyšlo v roce 1964 s modelkou Babette March na titulní stránce.

Když se o šest let později objevila na obálce modelka Cheryl Tiegs v necudně průsvitných plavkách, řada pobouřených čtenářů zrušila své předplatné. Ozývaly se hlasy, že toto číslo opravdu nemá se sportem nic společného a proti polonahým modelkám se postavily i feministky.

Objevit se na titulce Sport Illustrated se časem stalo prestižní událostí a pár vyvoleným se to povedlo dokonce několikrát. Elle Macpherson se mezi roky 1986 až 2006 objevila v časopise hned pětkrát a pozadu nezůstaly ani české či slovenské modelky. Titulní stránku zdobila například Petra Němcová, Paulina Pořízková nebo Daniela Peštová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy