reklama
 
 

Sport Illustrated Swimsuit: 50 let kontroverzního časopisu

20. 1. 2014 18:14
Speciální vydání slavného časopisu Sport Illustrated slaví kulaté výročí. Co stojí za vznikem kontroverzního periodika a kdo zdobil titulní stránky během posledních 50 let?

Sport Illustrated Swimsuit Issue slaví 50. výročí své existence. S tímto speciálním vydáním sportovního časopisu začal editor André Laguerre. Mimořádná "plavková edice" se slavnými modelkami byla jakousi vycpávkou mezi běžnými, ryze sportovními čísly, a to většinou během okurkové sezóny v zimních měsících.

První číslo vyšlo v roce 1964 s modelkou Babette March na titulní stránce.

Když se o šest let později objevila na obálce modelka Cheryl Tiegs v necudně průsvitných plavkách, řada pobouřených čtenářů zrušila své předplatné. Ozývaly se hlasy, že toto číslo opravdu nemá se sportem nic společného a proti polonahým modelkám se postavily i feministky.

Objevit se na titulce Sport Illustrated se časem stalo prestižní událostí a pár vyvoleným se to povedlo dokonce několikrát. Elle Macpherson se mezi roky 1986 až 2006 objevila v časopise hned pětkrát a pozadu nezůstaly ani české či slovenské modelky. Titulní stránku zdobila například Petra Němcová, Paulina Pořízková nebo Daniela Peštová.

autor: jaz | 20. 1. 2014 18:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama