Sport Illustrated Swimsuit: 50 let kontroverzního časopisu

jaz
20. 1. 2014 18:14
Speciální vydání slavného časopisu Sport Illustrated slaví kulaté výročí. Co stojí za vznikem kontroverzního periodika a kdo zdobil titulní stránky během posledních 50 let?
Kate Upton na obálce Sports Illustrated Swimsuit 2014
Kate Upton na obálce Sports Illustrated Swimsuit 2014 | Foto: Profimédia

Sport Illustrated Swimsuit Issue slaví 50. výročí své existence. S tímto speciálním vydáním sportovního časopisu začal editor André Laguerre. Mimořádná "plavková edice" se slavnými modelkami byla jakousi vycpávkou mezi běžnými, ryze sportovními čísly, a to většinou během okurkové sezóny v zimních měsících.

První číslo vyšlo v roce 1964 s modelkou Babette March na titulní stránce.

Když se o šest let později objevila na obálce modelka Cheryl Tiegs v necudně průsvitných plavkách, řada pobouřených čtenářů zrušila své předplatné. Ozývaly se hlasy, že toto číslo opravdu nemá se sportem nic společného a proti polonahým modelkám se postavily i feministky.

Objevit se na titulce Sport Illustrated se časem stalo prestižní událostí a pár vyvoleným se to povedlo dokonce několikrát. Elle Macpherson se mezi roky 1986 až 2006 objevila v časopise hned pětkrát a pozadu nezůstaly ani české či slovenské modelky. Titulní stránku zdobila například Petra Němcová, Paulina Pořízková nebo Daniela Peštová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy