Lékaři na Tchaj-wanu objevili v oku ženy čtyři včelky. Živily se jejími slzami

Magazín Magazín
10. 4. 2019 13:30
Velmi netradiční případ řešili nedávno lékaři v nemocnici na jihu Tchaj-wanu. V levém oku 28leté ženy objevili čtyři malé potní včelky. Ženě se do oka dostaly během vytrhávání plevele u rodinného hrobu a myslela si, že je to jen smítko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Záběry ženina oka a čtyř včel se objevily také v tchajwanské televizi a podle lékařů jsou hmyzí společníci stále naživu.

"Byly poslány k prozkoumání do jiné organizace. Je to vůbec poprvé, kdy jsme něco takového na Tchaj-wanu zaznamenali," uvedl k tomu lékař Hong Či Ting. Právě on 28leté ženě čtyřmilimetrový hmyz z oka vytáhl.

Včelky Halictidae přitahuje pot, a někdy tak sedají na lidi, aby nasály jejich vůni. Podle kansaské entomologické společnosti se živí proteiny ze slz, upozornila britská BBC

Žena jménem He údajně vytrhávala plevel kolem hrobů svých předků, když jí hmyz vletěl do oka. Myslela si, že ji dráždí nějaké smítko. Když ani po pár hodinách bolest neustupovala, vydala se do nemocnice. Tam jí k jejímu překvapení vytáhli z oka čtyři včelky.

"Nemohla úplně zavřít oči. Podíval jsem se mikroskopem a uviděl jsem něco, co vypadalo jako hmyzí nožička. Velmi pomalu jsem ji vytáhl, pak jsem ale spatřil další a další a další," popsal oftalmolog. 

Dodal, že žena měla štěstí, že si oči neprotřela. "Měla kontaktní čočky, takže si oči neprotírala, aby si čočky neporušila. Kdyby to udělala, včely by vypustily jed a žena mohla oslepnout," vysvětlil lékař. 

Podle očního lékaře se tyto včelky vyskytují po celém světě, zejména pak v horách a okolo hrobů. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy