Žena porodila v únoru chlapečka a v březnu dvojčata. Lékaři jí našli dvě dělohy

ČTK ČTK
28. 3. 2019 10:58
Dvacetiletá Árifa Sultánaová z Bangladéše nejprve v únoru porodila chlapečka. Kvůli silným bolestem břicha se po necelém měsíci znovu vrátila do nemocnice. Lékaři jí v těle našli další dělohu a v ní zdravá dvojčata. Když měla žena plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

O případu ženy se dvěma dělohami informovala britská zpravodajská stanice BBC.

Dvacetiletá Árifa Sultánaová chlapečka porodila v nemocnici v Khulně koncem února. Po 26 dnech byla s bolestmi břicha odvezena do nemocnice ve městě Džessore.

Vyšetření ukázalo, že má dvě dělohy, je stále těhotná a čeká dvojčata. Lékaři jí udělali císařský řez a na svět přišel chlapec a holčička.

"Byli jsme v šoku a velmi překvapení," cituje BBC Šeilu Poddarovou, gynekoložku, která zákrok prováděla.

Podle jejích slov je pacientka velmi chudá a že nikdy nebyla na ultrazvuku. Matku i dvojčata lékaři po čtyřech dnech v nemocnici propustili, všichni jsou zdraví.

Podle gynekologů je pravděpodobné, že když Sultánaová měla plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya.

Sultánaová říká, že má z dětí radost, ale že si dělá starosti kvůli finanční situaci své rodiny, protože její manžel vydělává v přepočtu asi 2200 korun měsíčně.

"Je zázrakem od Alláha, že všechny mé děti jsou zdravé. Udělám vše pro to, aby byly šťastné," říká matka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy