Žena porodila v únoru chlapečka a v březnu dvojčata. Lékaři jí našli dvě dělohy

ČTK ČTK
28. 3. 2019 10:58
Dvacetiletá Árifa Sultánaová z Bangladéše nejprve v únoru porodila chlapečka. Kvůli silným bolestem břicha se po necelém měsíci znovu vrátila do nemocnice. Lékaři jí v těle našli další dělohu a v ní zdravá dvojčata. Když měla žena plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

O případu ženy se dvěma dělohami informovala britská zpravodajská stanice BBC.

Dvacetiletá Árifa Sultánaová chlapečka porodila v nemocnici v Khulně koncem února. Po 26 dnech byla s bolestmi břicha odvezena do nemocnice ve městě Džessore.

Vyšetření ukázalo, že má dvě dělohy, je stále těhotná a čeká dvojčata. Lékaři jí udělali císařský řez a na svět přišel chlapec a holčička.

"Byli jsme v šoku a velmi překvapení," cituje BBC Šeilu Poddarovou, gynekoložku, která zákrok prováděla.

Podle jejích slov je pacientka velmi chudá a že nikdy nebyla na ultrazvuku. Matku i dvojčata lékaři po čtyřech dnech v nemocnici propustili, všichni jsou zdraví.

Podle gynekologů je pravděpodobné, že když Sultánaová měla plodné období, byla oplodněna tři vajíčka najednou a z nich se vyvinula tři embrya.

Sultánaová říká, že má z dětí radost, ale že si dělá starosti kvůli finanční situaci své rodiny, protože její manžel vydělává v přepočtu asi 2200 korun měsíčně.

"Je zázrakem od Alláha, že všechny mé děti jsou zdravé. Udělám vše pro to, aby byly šťastné," říká matka.

 

Právě se děje

Další zprávy