Mimořádná zpráva

Tak pomáhá nahota: Spát bez šatů je prý zdravější

ČTK ČTK
23. 2. 2014 15:40
Podle francouzského serveru nahota ve spánku napomáhá i při redukci váhy.
Foto: Thinkstock

Paříž - Francouzský server Gentside se zaměřil na prospěšnost nahoty při spánku. Ta má podle webu mnohem více kladných stránek, než se obvykle soudí. Sice je nepříjemné lézt nahý pod studenou přikrývku, ale spánek v rouše Adamově má prý mnohé výhody.

Tak například spodní prádlo podle serveru jen brání správnému krevnímu oběhu a tomu, aby se tělesné teplo pod přikrývkou šířilo.

Nahota zároveň dává pocit pohodlí a uvolní téměř všechno svalové napětí. Odpočinek je pak efektivnější a pokud tělo bojuje s chladem, zároveň spaluje kalorie navíc, píše Gentside. Tělo totiž vydává energii na to, aby se zahřálo. V té chvíli se uvolňují hormony přispívající ke shazování kilogramů, regeneruje se pokožka a kostní buňky.

Když jde člověk spát oblečený a je mu teplo, narušuje to uvolňování melaninu a růstového hormonu, což jsou dva hlavní hormony bránící stárnutí těla. Snížení teploty těla naopak tyto hormony uvolňuje a ty pak regenerují organismus.

Podle serveru nahota při spaní pomáhá i k prevenci infekcí. Prodyšnost a nižší teplota totiž brání množení bakterií.

Platí, že nedostatek spánku má na náš organismus a na naše zdraví četné negativní dopady. Máme pak dokonce sklon k většímu hladu a chuť na tučná a sladká jídla. Proto je důležité dlouho spát, neboť to umožňuje snižovat úroveň stresu, a tím se zároveň přes den snižuje pocit hladu.

 

Právě se děje

Další zprávy