Vypije 5 litrů mléka denně, rodiče jí koupili vlastní krávu

jaz
14. 2. 2014 7:15
Mladá Indka nesmí jíst pevnou stravu. Přesto doufá, že jednou bude moct se svou rodinou zasednout ke stolu a zažít to, o co celých 25 let přichází.
Foto: Profimédia.cz

Sonipat, Nové Dillí - Ve svých dvou letech vyděsila Manju Dharra své rodiče, když nedokázala přijmout žádnou pevnou stravu. Nejdříve si mysleli, že si jen jako každé dítě s jídlem hraje, ale poté, co se začala dusit, pochopili, že něco není v pořádku.

Dívka byla schopná pozřít jen tekutiny, a celý svůj život vlastně přežívá na čaji, vodě a mléku. Toho také vypije ze všeho nejvíce. Kvůli spotřebě pěti litrů denně jí rodina musela koupit i vlastní krávu.

"Pokud bych něco snědla, vyzvracela bych to a cítila se velmi špatně. Dokonce se i bojím, když se na jídlo podívám," řekla Manju News.com.

Manju se pevné stravy děsí.
Manju se pevné stravy děsí. | Video: youtube

Od lékařů se totiž dozvěděla, že trpí poruchou zvanou achalázie. Jedná se o zúžení jícnu v místě jeho vyústění do žaludku. Svalstvo je v takovém napětí, že se v horní části jícnu hromadí potrava a lidé s touto poruchou trpí bolestmi hrudníku, dávením a zvracením.

Běžné léky na tuto chorobu nezabíraly, a Manju nemá dostatek peněz, které by pokryly výdaje za operaci.

Přestože je jinak Manju zdravá a zvládá každodenní povinnosti, rodiče se velmi bojí o její budoucnost. "Co se stane po svatbě? Kdo bude schopen jí dát pět litrů mléka denně?" strachuje se matka, jak její dcera zvládne život na tradicemi svázaném indickém venkově.

 

Právě se děje

Další zprávy